Olen lueskellut tuolta BDSM-baarista juttuja, kun kiinnostaisi vähän aihe. Aina kuitenkin päädyn jättämään asian sikseen, kun tuntuu, että siellä meininki on vähän kuin liian asiantuntevaa. Sinänsähän se on oikein hyvä, mutta en ole itse kiinnostunut mistään hifistelystä. Kiinnostaisi seksi sellaisen miehen kanssa, joka tykkää alistaa. En edes tiedä miksi sitä kutsua, kun tuolla on pitkät keskustelut jo esim siitä, mitä eroa on sillä onko master, dom, dominant jne. Ja kaikille erilaisille suhteille vaikka kuin paljon nimityksiä. Liian suuri viidakko ruveta kaikkia opettelemaan ja pohtimaan. Lisäksi tuntuu, että meininki on itselleni vähän liian pitkälle menevää. En halua olla mikään 24h orja, enkä missään omistuksessa, vaan harrastaa vakkaristi jonkun kanssa vähän kinkyjä sessioita. Ei mitään älytöntä, missä aina mennään uusille rajoille, ja murretaan henkisesti, ja mikä saa itkemään tms. Mutta kuitenkin asiansa osaava mies, jolla on asiasta kokemusta. Mistä semmoisen löytää? Tuntuu, että olen ehkä liian lässy monelle, kun ei kiinnosta mikään ääripäihin venyminen, joka juuri tuntuu tuolla olevan se juttu.
BDSM, mistä sopiva partneri?
5
922
Vastaukset
- Anonyymi
Esimerkiksi täältä😉 tiedän mistä puhut
- Anonyymi
Iltaa, tunnen tuskasi erittäin hyvin. Kaikki tuollaiset ”skene” hömpötykset oikeastaan aiheuttaa vaan ahdistusta, miksi bdsm leikeistä ei voisi muka nauttia turvallisesti ilman pro porukan fiilistelyitä?! Kävin joskus itse pyörähtämässä bdsm baarissa ja oksennus tuli suuhun, välittömästi. Ei tarvitse enää mennä uudelleen.
Oon itse ns. kotikutoinen Dom, en ehkä paras sitoja enkä monessakaan muussa asiassa. Mutta ne tavalliset ihanat sub henkiset naiset joiden kanssa olen ollut sessiosuhteessa, ovat nauttineet yhteisestä ajasta erittäin paljon. Jokainen kohtaaminen on yksilöllinen, jokaisen kanssa muodostuu omanlainen juttu. Olen luontaisessa tilassa dominoidessa, kuten nämä naisetkin alistuneena. Parasta !!
Lukiessani aloittaja sun kirjoituksen, koin tietyllä tapaa yhteyttä kanssasi. Haetaan molemmat samanlaista yhdessäoloa, samanlaisilla lähtökohdilla ja arvoilla. Ois mukava jutella kanssasi lisää aiheesta.
T: Daddydom41 (Hki)Tein tilin tänne myös, joten voit halutessasi (tai muut alistumisesta kiinnostuneet tavalliset naiset) tulla treffien puolelle juttelemaan "anonyymisti".
Kuinka vanha olet ja mistä?Minä olen itse masokisti mutta sen takia tiedän mitä masokistit haluavat mutta tietysti joudut kertomaan minulle mitä sinä haluat mutta minä voisin tyydytä sinua jos tulet mun luo eli asut niin lähellä minua että voin tulla sinulle!
Hei,
itselläni oli juuri kuvailemasi kaltainen suhde 25v tytön kanssa vuoden verran, ja etsin uutta leikkiseuraa. Kokeilimme yhdessä kaikkea mikä kiinnosti, ei liian vakavalla naamalla. Hän piti paljon piiskasta ja sitomisesta, ja päädyimme myös ostamaan erilaisia leluja. Laita yv viesti, niin jutellaan lisää.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent842815Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1912779Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär1192024En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1141566Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa281515Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina2051305Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa62945viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu12940Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83871- 106833