eikä voi mitään. Turku vei sata-nolla, joten tervetuloa turkulaiset. Miltei 300 asukasta allekirjoitti adressin.....
Raisio luovutti
10
123
Vastaukset
- Anonyymi
Turku on voimakas tahtoinen että ei siinä pienen Raision kannata vastaan pyristellä.
- Anonyymi
Onko kukaan ajatellut että Raisio on vain välikäsi tässä asiassa eli laittavat kyllä nopeasti Naantaliin jos kyseessä on Turusta tulevia hörhöjä.
- Anonyymi
Entisen Pr-pubin paikalla olevaan kerrostaloon tullaan Turkulaisia majoittamaan. Ei siinä mitään kun on hieno uusi talo ja parhaalla paikalla keskustan palveluiden vieressä.
- Anonyymi
Turkulaiset saavat asua siellä missä haluavatkin, aivan kuten Raisiolaiset, Naantalilaiset ja Tamperelaiset.
Helsinkiläiset saisi pysyäkkin omassa kaupungissaan.
- Anonyymi
En tunne Turusta ketään huituja, mutta varmasti joku tietää että onko sieltä tulossa jotain merkittäviä kavereita tänne Raisioon.
- Anonyymi
"En tunne Turusta ketään huituja, mutta varmasti joku tietää että onko sieltä tulossa jotain merkittäviä kavereita tänne Raisioon."
Turusta onkin sitten tulossa vähän isompaa tekijää ja pitkän rikosrekisterin omaavia tyyppejä.- Anonyymi
Miksi Raisioon. Eikös Saramäki olisi oikea paikka tuollaisille,
- Anonyymi
Tuore tieto tvt asunnot oy käynnistää vuokrakerrostalon rakennustyöt tornikadulla.
- Anonyymi
"Eikös Saramäki olisi oikea paikka tuollaisille"
Saramäki on rikollisia varten ja Raisio sekä Naantali entisiä rikollisia varten.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?815037- 794859
- 1324268
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103058- 522689
- 402596
- 532247
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102221Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850