Tätä keskustelupalstaa lukiessani olen saanut sen käsityksen että corolassa olisi ensiasennusrenkaina Bridgstonen renkaat.Minulla on tämänvuoden mallia oleva corola HB.Siinä ainakin on Micelinin renkaat.Vai onko niin että eri malleissa käytetään erimerkkisiä ensiasennusrenkaita.
On muuten aika meluisat nuo Micelinin renkaat.
On muuten aika meluisat nuo Micelinin renkaat.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mullapa on Michelin-merkkiset ensiasennusrenkaat ja hiljaiset ne on - rengasmelu on kuitenkin ainoo mitä sisälle kuuluu koska mottorin käyntiääntä ei kuule kun vasta 90 nopeudessa
Sama homma misukat (energy) oli mulla ensiasennuksena -05:ssa ja on hiljaiset. Mitä täällä on ollu juttua, niin kai hiljaisemmat kuin bs:t..
Syyskuussa 04 luovutetussa 1.6 Sol Wagon facelift corollassa oli bridgestonen kiekot alla. Kaupunkiajossa äänekkäät mutta maantiellä hiljenevät. Ihan jees renkaat ensiasennussellaisiksi.