Paikallislehden mielipide palsta

Anonyymi

Paikallislehti näyttää mielipide kirjoituksissa ihastuneen erään tietyn henkilön kirjoituksiin. Välillä tuntuu että lehti julkaisee hänen kaikki juttunsa, oli aihe mikä tahansa, kirjoitusten asia pitoisuuden ollessa millä tasolla tahansa. En tiedä mikä suhde hänellä on päätoimittajaan, jotta tuollaiseen erikoisasemaan on päässyt. Viimeaikaisissa kirjoituksissa alkaa olla jo kunnianloukkauksen piirteitä, ainakin näin tavallisen lukijan niitä pohtiessa.
Olisikin mielenkiintoista nähdä kuka syytettyjen penkillä olisi, jos joku mielipide palstalla musta maalattu kanteen nostaisi. Kokemäen lehteen tai kirjoittajaan en ota kantaa, mutta jos ajatellaan yleisesti että päätoimittaja lehdessään X aina julkaisee kirjoittajan Y juttuja, ja kirjoittaja Y olisikin vanhuuden tai sairauden takia syyntakeeton tai hänellä todettaisiin alentunut syyntakeisuus, saako päätoimittaja syytteen kunnianloukkauksesta, julkaistessaan kaiken soopan mitä kirjoittaja Y kynästään sylkee.

3

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei se voi olla soopaa kun ne julkaistaan. Totuus kirvelee mutta ei kaikkia.
      Hyvä että joku sanoo missä mennään.

    • Anonyymi

      Ketää tarkoitat? paljasta nyt edes kirjoittajan sukupuoli.

    • Anonyymi

      Liittyykö tämä kirjoitus seurakunta gateen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10223
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5010
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2181
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2038
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1581
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1382
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      971
    9. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      953
    Aihe