Onko tuusniemellä sähköauton latauspistettä?

Siis sellaista yleistä? Pikalatauksella.
19378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ei ole mutta Kosulan kylällä on kaksi suolikaasun latauspistettä kuuden kilometrin päässä toisistaan.

Äänestä

Myö haetaan Vennään puolelta tiisselit!

Äänestä

eikö se auto näytä ja opasta latauspaikat? Ainakin Volvoissa ja Tesloissa on karttaohjelmat, missä latauspaikat.

Äänestä

No kiitos tiedoista kuitenkin, olen tulossa poikaystävääni katsomaan, mutta tuossa BMW:ssa on kaikki mittariston ja konsolien tekstit ruotsiksi joten en saa niistä selvää mite toimivat ja misä valikosta löytyvät.

Taidan pysähtyä Kuopioon lataamaan patterit täyteen <3

Äänestä
  • Kokeile saatko Bemarin näyttöihin Tuusniemen kielen vaihdettua!

    Äänestä

  • Parempi kun jäät sinne Kuopioon koska täällä Tuusniemellä kaikki metsiin jääneet poikaystävät ovat yksinkertaisia pölvästejä.
    Joku poikkeus saattaa joukossa olla mutta sellaisen löytäminen onnistuu vain teoriassa.
    Fiksujakin löytyy mutta niillä on jo akat, talot ja uudet autot.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Parempi kun jäät sinne Kuopioon koska täällä Tuusniemellä kaikki metsiin jääneet poikaystävät ovat yksinkertaisia pölvästejä.
    Joku poikkeus saattaa joukossa olla mutta sellaisen löytäminen onnistuu vain teoriassa.
    Fiksujakin löytyy mutta niillä on jo akat, talot ja uudet autot.

    No siis poikaystäväni on nyt ollut vanhemmillaan sadonkorjuutöissä ja olen tulossa heidän kesämökilleen nyt etätöihin, kun täällä taas tuo koronan uusin variaatio näyttää ärhäköityvän.

    Eli kyseessä ei ole mikään metsiin jäänyt älykääpiö.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No siis poikaystäväni on nyt ollut vanhemmillaan sadonkorjuutöissä ja olen tulossa heidän kesämökilleen nyt etätöihin, kun täällä taas tuo koronan uusin variaatio näyttää ärhäköityvän.

    Eli kyseessä ei ole mikään metsiin jäänyt älykääpiö.

    No hyvä, sadonkorjuu on oikeaa arvokasta työtä ja kuulostaa todella hyvältä kun kerroit tuon.
    Sadonkorjaajiksi ei hölmöistä olekaan.
    Hölmön kylvämää satoa kun ei pysty korjaamaan.

    Tänään monilla maa- ja metsätiloilla siirrytty ns. sisällöntuotantoon joka todella tuoksahtaa sille itselleen.

    Äänestä

Meillä Outokummussa on 2 x 50 kW CHAdeMO ja CCS-laturit. Keskustassa ihan S-marketin vieressä Kummunkadulla.

Matkaa Tuusniemeltä n. 35 km.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta!

    Äänestä

Eikö siinä Osuuspankilla ole joku latausasema? Tai K-kaupalla?

Ja lähellä on Kellaripupi ja Tuuspata virkistäytymiseen.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta!

    Äänestä

  • Pittääkö pankinjohtaja siinä autoaan lattuusa päivät pitkät?

    Äänestä

  • Siinä Osuuspankintalon (tai paremminkin sen Kellaripupin) seinustalla on vireä pömpeli, jossa on kaksi latauspaikkaa, Type 2 pistokkeilla.

    Ongelmana on se, että ovat vain 11 kW teholtaan eli ei mitään pikalatureja.

    Ja tuo Kellaripupi on vähän mitä on, menen ennemmin syömään vaikka Rolssiin.

    Äänestä

Tarviiko se olla pikalatauspaikka jos tulet poikaystävää tapaamaan vai harrastatteko pikapanoja😁

Äänestä
  • No siis en yhtään tiedä millaiset sähköt ja -liittymät poikaystävällä on kotona eikä huvittaisi istua jossain huoltoasemalla tai kaupan kulmalla yli tuntia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No siis en yhtään tiedä millaiset sähköt ja -liittymät poikaystävällä on kotona eikä huvittaisi istua jossain huoltoasemalla tai kaupan kulmalla yli tuntia.

    Kyllä maatiloilla sen verran tymäkät sähköt nykyisin on, että Bemari latautuu varmasti.
    Tietenkin jos tilan isäntä perinteinen tuusniemeläinen niin ole varovainen niiden sähköroikkien kanssa

    Äänestä

Eikö se viisas poikaystävä tai poikaystävän viisas suku tiedä onko Tuusniemellä sähköautojen latauspistettä?

Taitavat sittenkin olla niitä ......?

Äänestä
  • Ei täällä ole niitä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siis sellaista yleistä? Pikalatauksella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu