MTJ, Jani on lisänimensä ansainnut ja nyt päätti vielä puolustaa Natsilippua ja hakea vallankäytöstä oikeutusta sen liehuttamiselle.
Miten me voisimme lopettaa verorahojen tuhlaamisen Janin palkkioihin. Eduskunta tulee hyvinkin toimeen ilman yhtä Jania.
Äijä on häpeäksi koko puolueelle.
Miten me voisimme lopettaa verorahojen tuhlaamisen Janin palkkioihin. Eduskunta tulee hyvinkin toimeen ilman yhtä Jania.
Äijä on häpeäksi koko puolueelle.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Sellainen Natsijani.. Voi helvetti mistä näitä hulluja on pistetty hillo tolpalle notkumaan?
Sanotaan, että JM on eduskunnan tyhmin kansanedustaja? Siltä se vaikuttaa.
Mäkelä kilpailee tuosta tittelistä tasaväkisesti Turtiaisen kanssa.
Tämä Mäkelä kilpailee ankarasti tyhmimmän kansanedustajan tittelistä! Ei ensimmäinen typeryys jonka suustaan päästää! Kuka tunnustaa tuota äänestäneensä?
Twitteriä hetken seuraamalla ei voi kuin ihmetellä, kuinka kandanedustaja voikin vältellä tiedon omaksumista noin lahjakkaasti. Sitten vielä syyttelee esim asiantuntijoita valhtelijoiksi vaikka ei vaan ole itse ymmärtänyt. Tosi "fiksua" kansanedustajan kylvää jatkuvaa, perusteetonta epäluuloa vain koska itse on saamaton ja osaamaton ymmärtämään maailman menoa.
Mutta öyhöpopulistin tavoite on luoda kaaosta ja epäluuloa ja ylentää itseään sitä kautta. Oman ymmärryksen ja osaamisen kasvattaminen ja sitä kautta yhteisen hyvän eteen ponnistelu ei kiinnosta. Minä, minusta, minuun on tärkeintä.
Missä "Tyhmä persuksikin Mäkelän" aivopieruja voi lukea?
Hän on tavattoman ahkera tviittailija.
Janihan tekee palveluksen yhteiskunnalla vaatiessaan että natsit saavat tuoda aatteensa näkyville.
Mikä olisi sen parempaa kuin tietää ketkä ovat natseja ja ketkä niitä hyysäävät (siis jos hyysäävät)
Mäkelä siis profiloituu natsien edunajajaksi vaatimuksellaan?
Jani luulee tipu ja nokkimisjärjestyksessä ylempänä. Janilta puuttuu kyky elää rinnan muiden kansalaisten kanssa. Jani yrittää riidalla ja vittuilulla rakentaa parempaa yhteiskuntaa.
Jani Mäkelä pitää omalta osaltaan poliittisesti päättömällä öyhötyksellään huolen siitä, että persut tulevat olemaan jatkossakin ylivoimaisesti suomen inhotuin puolue.
Öyhöti öyhöti..Mitäs sit äTenholle muuta?
tämä saattaa olla ko. henkilön viesti?
Koetko että sinun täytyy oikein internetissä kertoa kaikille luulosi?
Anteeksi, miksi en ymmärrä sinua?
Samoilla linjoilla oikeuslaitoksen kanssa, mikä siinä poliittisessa paskassa on ettei voi oikeuslaitosta uskoa ?
Mitä kristilliskeskustalaiselle Marko Koskelolle kävi natsilippuineen. Ei juuri mitenkään. Hänet potkittiin pihalle kirkkovaltiustosta ja muuten asia hyssyteltiin.
tuossa sulle lipunkantajan haastattelua alkaa kello 18 voit katsoa jälkilähetyksenkin
https://vk.com/jlokka?z=photo426827542_457241633/album426827542_00/rev
siis tallenteen
tulee aina jeesus musiikkia 🤣 ei koskaan tasalta https://vk.com/monokulttuuri?z=video-175205551_456239897/020e91d09e13bde5aa/pl_wall_-175205551
Aloitus kuvaa hyvin Mäkelän erityisosaamisen, vittuilun. Se suuntautuu vähän joka suuntaan, kaikkeen mitä Mäkelä ei ymmärrä.
Mitäjän tuo sitten on mahtanut oikein lausua aiheesta. Se on nyt käynyt selväksi, että antipersu kertoo JM;n eduskunnan tyhmimmäksi kansanedustajaksi, joka ei pidä paikkaansa, siellä on paljon, vähintäänkin yhtä tyhmiä, jopa ministereinä.
Mutta mitä ja miten tuo nyt sitten on sanonut hakaristilipusta. Olisi helpompi ottaa kantaa siihen, kuin kesskutella tyhmien kanssa jonkun tyhmyydestä.
Voiko joku muka olla tyhmempi kansanedustaja kuin JM? Mäkelään verrattuna esim. Hakkarainenkin on nero.
Vittuili poliisille ja poliisin toiminta puolustaneelle poliisille vedoten poliisien rajallisesta oikeudesta mielipiteisiin mm. natsilipun heiluttamisen suhteen.
Siis totesi että Suomessa on LAKI....????
Miten Mäkelän älykkyys olisi muka riittänyt siihen?
"JM;n eduskunnan tyhmimmäksi kansanedustajaksi, joka ei pidä paikkaansa"
Joku persuista se on kuitenkin ja epäilen JM:ää ja muut persut sen perään
tyhmyysjärjestyksessä.
Kansanedustajan huono päivä: vidduilee jollekulle urpolle somessa.
Kansanedustajan todella huono päivä: vidduilee jollekulle asialliselle tyypille somessa.
Kansanedustajan pohjanoteeraus: vidduilee poliisille somessa.
Miten niin huono päivä ? Tyhmällä on sellaista aina. Luonnostaan.
Mäkelä nyt on se mikä on, ei sen puheista kannata välittää.
Älkää haukkuko Jania natsiksi - saatte vielä kunnialoukkaussyytteen. Saako natsia sanoa natsiksi?