Sulanapitokaapeli itse-tehtynä

Miten sulanapitokaapelikiepistä itse katkaistusta pätkästä tehdään lämmityskaapeli. 220v virta johtoihin kiinni? ja mitä toisen pään irtojohdoille tehdään?
6305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyselyikäisen tekemän aloituksen vaikeusaste ysin luokkaa...

Äänestä
  • Niin, ne on nämä aikuisten jutut välillä hankalia. Mutta älä sinä suotta näillä päätäsi vaivaa.

    Äänestä

Ehkä et tee koko kaapelia.

Äänestä

1) Jos jostain saat 220V:n virtaa, niin osta heti kotikapasitaattorit täyteen.
2) Avoimeksi jääneet johdon päät voi työntää ahteriin. Siellä sähkä ei karkaa ja lauo turhanpäitten vikavirtasuojia.

Jos olet huonoa huumoria levittävä alan mies, niin Pistesarjoilla on lämmityskaapeleista suht hyvä tarjous.

Jos olet tosikko-maallikko, niin eikun Biltemaan.

Äänestä
  • Tässä tapauksessa lienee kyseessä totinen palstan aktivointi...

    Äänestä

Ihan riippuu siitä minkä lajin lämmityskaapelia käsiinsä on saanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten sulanapitokaapelikiepistä itse katkaistusta pätkästä tehdään lämmityskaapeli. 220v virta johtoihin kiinni? ja mitä toisen pään irtojohdoille tehdään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu