Uudessa valtuustossa eläkeläisiä ja muita ei työelämässä mukana olevia vähävaraisia niin kaupunki voisi paikallisesta liikkeestä hankkia heille vaatteita mitä käyttää kokouksissa sekä kuvauksissa. Ei anna positiivista kuvaa kaupungista jos valtuutetut esiintyvät rippipuvussa lenkkikengissä tai talvikengissä kesällä sekä verryttelyhousuissa joista persvako näkyy yhdessä mikkihiiri hupparin kanssa.
Vaaterahaa valtuutetuille
Anonyymi
8
900
Vastaukset
- Anonyymi
Tyylikonsultti on aina nainen.
- Anonyymi
Ei tämä.
- Anonyymi
Mikä vika on perseessä jos se näkyy?
- Anonyymi
Saman huomasin ja myötähäpeä on suuri. Ei kyllä paljoa kaupungin imagoa nosta tuollaiset kuvat lehdistössä.
- Anonyymi
Mikä vika 80luvun alun tuulitakissa on?
- Anonyymi
Ei mitään jos sen ymmärtää jättää naulakkoon mutta kokouksen aikana sen käyttö ei ole suotavaa.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345