Mikä saa ihmisen valehtelemaan sukulaissuhteistaan. Isä kuolee nuorena, äiti isän jälkeen monien vuosien päästä, eikä lihavuuteen.Hävettää ihan,ei pysytä tosi asioissa. Taidetaan saada isältä lihavuus geenit.
Miksi pitää valehdella?
7
144
Vastaukset
- Anonyymi
Valehtelu on synti ja häpeä. Forssa on joka suhteessa synnin pesä. Siksi Forssaa rangaistaan ylenmääräisellä koronalla.
- Anonyymi
𝗠𝗶𝗸𝗮̈ 𝘀𝗮𝗮 𝗶𝗵𝗺𝗶𝘀𝗲𝗻 utelemaan ja miettimään toisen ihmisen virheitä.
𝗞𝗮𝘁𝘀𝗼𝗽𝗽𝗮𝘀 𝗽𝗲𝗶𝗹𝗶𝗶𝗻, näkyykö siellä elämäänsä tyytyväinen ihminen.- Anonyymi
Ainakin rehellinen ihminen katsoo peiliin, eikä juonittelija. Valhe ja totuus.
- Anonyymi
Ei niitä udella tartte, on oltu samalla työmaalla.
- Anonyymi
Aiaks metka kirjoitus, mutta totta kyllä.
Jotkut ovat perussyntyjäänkin tuollaisia paskoja että mitään ei voi sanoa suoraan ja rehellisesti niin kuin se on.
Mitään pientä ja itsestään selvää edes. Juurikin siihen tyyliin, että jos tällainen ihminen sanoo menevänsä pissalle niin varmasti käy vääntämässä paskat.
Esimerkki siitä, että kaikki täytyy sanoa toisin kuin oikeasti on.
Muutenkin ärsyttää sellaiset ihmiset, kun puhuvat yhtä, tarkoittavat toista ja tekevät ihan muuta ja tuokin kaikki vielä muuttuu kertaalleen.
Ja tällaisia on ympäri Suomea.- Anonyymi
Totta joka sana. Oliskohan tässäkin raha mitä saa, kannattaa värittää tosi asioita narratiiviksi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta joka sana. Oliskohan tässäkin raha mitä saa, kannattaa värittää tosi asioita narratiiviksi
Niinpä, joku oman edun tavoitteluhan siinä on kyseessä tai salataan omia asioita, kun yritetään tehdä itsestä parempaa kuin mitä oikeasti on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on677319- 707133
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1505773Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist534748En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204119Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53780- 313397
- 373328
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802823Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin1872350