Jos edellinen kesämökin omistaja on muuttanut mökin pihan nurmikoksi, miten sen voi muuttaa takaisin luonnontilaiseksi metsänpohjaksi jota ei tarvitse leikata?
Nurmikko takaisin metsänpohjaksi
5
213
Vastaukset
- Anonyymi
Leikkaa vain kiltisti se nurmikko. Kunnollisten ihmisten pihoilla on nurmikko joka leikataan säännöllisesti. Kaikenlaiset hulttiot sitten miettivät jotain luonnontilaisuutta kun koettavat lintsata leikkaamisesta.
P.S. Muista sammasyöppö ja syys lannoite. - Anonyymi
Tilaat vaan sitä kunttaa mikä jokaisessa TV:n piharemppaohjelmassakin nykyään rullataan auki pihaan.
- Anonyymi
Tiheä puusto lisää hyttysten ilmaantumista alueelle, mutta linnunpöntöt auttaa asiaan mikäli niihin ilmestyy pesiviä lintuja..
- Anonyymi
Kun jättää metsän lähellä olevan nurmikon leikkaamatta, ilmestyy siihen ennemmin tai myöhemmin puuntaimia. Niiden ympäriltä kun ottaa pahimmat heinät pois, niin puut kasvavat hyvin.
- Anonyymi
Miksi täällä puhutaan puista kun aloittaja kaipailee metsänpohjaa, kunttaa, varvikkoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345