Pubivisaa Hämeenlinnassa?

Tulevana asukkaana kiinnostaa, järjestääkö mikään kuppila pubivisaa tms. aktiviteettia?
121462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mene pumppububiin eteläkadulle,siellä visailu on huipussaan

Äänestä

Tapahtumapuistossa voi myös pitää tietovisoja? Kun se kerran nyt on tehty niin käytetään sitä.

Äänestä
  • Puisto on ollut iso onnistuminen kaupungille ja täten puiston kalenterissa ei löydy vapaita aikoja millekään megavisoille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Puisto on ollut iso onnistuminen kaupungille ja täten puiston kalenterissa ei löydy vapaita aikoja millekään megavisoille.

    Onko ne betonipalkit siksi siellä parkkipaikalla ettei ilmaista olisi ja puistossa kävijät ajaisivat pööliin?

    Äänestä

Kaupungin älyköt taas kommentoimasta.

Äänestä

Ounou. Eka kerta kun joku mua kehuu tolleen kiitos. Onko sinustakin kaupunki mokaillut huolella?

Äänestä

Nummen Niilo pubivisa torstaisin klo 19.00

Äänestä

Onks Nummen Niilossa Hämeenlinnan ainoa pubivisa?

Äänestä
  • Hämeenlinnalaiset on tosi helppo voittaa pubivisoissa. Ne on lukenut Hämeen Sanomia. Huutista se lehti yleissivistääkin tosi kybällä.

    Äänestä

  • Pikku-Eerossa oli aijemmin lauantaisin klo 13:00. Korona rajoitukset lakkautti sen, ja nyt on asiaa tiedusteltu, että koska jatkuu. Omistaja kertoi, ettei ne kannata... Vain muutama osallistuja ja myynti lähes nollassa. Bingoa siellä kyllä pelataan la ja su... Sinne mummomafia kerääntyy ja on suhteellisen suosittu tapahtuma ja myyntiäkin löytyy

    Äänestä

No jos kysymykset koskevat kerhon entisiä pelaajia niin eipä ole jakoa ellei ole HäSa lukija. Jos esim Hifkin pelaaja Jere Innala tekee maalin niin häsa kertoo että hoopeekoon entinen pelaaja teki.

Äänestä

En voi osallistua pubivisoihin sillä siitä alkaa ryyppyputki. Myöskin tappeluita tulee kun usein käy vielä sillain että mä luulen tietäväni ja onkin väärin ja muut pöydässä oliskin tiennyt. Kolme oikein kymmenestä mulle vitttuillaan ja mä lyön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tulevana asukkaana kiinnostaa, järjestääkö mikään kuppila pubivisaa tms. aktiviteettia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu