En voi kuin ihmetellä miten tyhminä kansalaisia pidetään! Viime syksynä ei mitää juttua flunssakauden alkamisesta mediassa. Korona oli jo päällä hyvin. Nyt yhtäkkiä aletaan vaahtoamaan flunssakaudesta ja kuinka siitä tulee todella paha. Kenelle nämä uutiset on suunnattu?
Onko tarkoitus ettei koronaan sairastuneet lähde heti testeihin ja lääkäriin? Vai onko tarkoitus että rokottamattomat pelästyisivät ja ryntäisivät ottamaan rokotteen?
Mitä on maailmalta uutisia lukenut, monessa maassa tartuntoja koronaan nousemassa määrin vaikka rokotekattavuus on hyvinkin korkea. Suomessa ei tätä tilannetta vielä ole.
Suosittelen seuraamaan eri maiden uutisia ja myös keskuteluja mitä puhutaan.
Koskaan 60-vuotisen elämäni aikana en ole lukenut tällaista mitä viimeisen vajaa 2 vuoden aikana. Et voi luottaa hallitukseen, et voi luottaa mediaan...
Olisiko jo aika ottaa keskusteluun mukaan myös ne nobelpalkitut ja muuten menestyneet tutkijat ja lääkärit joilla voisi olla jotain sanottavaa?
Sensuuri alkoi kun korona tuli kuvaan.
Ja jennen kuin alkaa paskamyrsky voin kertoa että kaikki kansallisessa rokotusohjelmassa olevat rokotteet on meidän perheessä otettu ja tullaan ottamaan.
Nyt suunnitellaan kolmatta rokotusta ja jostain syystä se aloitetaan riskiryhmästä ja vanhuksista. Saadaanko tällä valtiolle tulevia isoja kustannuksia pienennettyä? Kyllä saadaan.
Nuhakuume on nyt in, joten turha huolehtia siitä onko koronaa. Viime vuonna nuhakuume ei ollut tärkeää.
Kyllä on alas mennyt meidän maa ja meidän mediamme. Luotto meni niin aikuisilta, teineiltä kuin lapsiltakin.
Ai niin juuri tuossa jostain ohimennen näin juttua että alle 12-v rokotukset tuloillaan. Että sillälailla! Ja vielä joku uskoo siihen että kansalaisia arvostetaan?
Flussakausi alkaa, viime vuonna ei ollut
4
70
Vastaukset
- Anonyymi
Varsinaiseen asiaan en ota kantaa. Nyt on kova flunssakausi menossa nuorisolla. Paljon nuoria ja nuorten vanhempia sairaana ympäri maata.
- Anonyymi
Eihän viimevuoden aikana puhuttu lainkaan flunssasta eikä muistakaan vuosittainkin ilmenevistä taudeista.
Kaikki on ollut vain sitä koronaa!- Anonyymi
Vuosi sitten oli enemmän rajoituksia joten eipä siinä päässyt flunssatkaan niin leviämään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vuosi sitten oli enemmän rajoituksia joten eipä siinä päässyt flunssatkaan niin leviämään.
Ai, mitä silloin oli muuta kuin Uudenmaan sulkeminen? Mikähän senkin tarkoitus oli? Vuosi sitten tähän aikaan ei ollut etäkouluakaan. Kusetusta tämä kaikki. Mut onneksi Sannan nätit selfiet auttaa jaksamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1561470Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli541195Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva175961Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi50948Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus76934Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36875- 57805
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy201780Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali152765Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42746