Tässä jo pidemmän aikaa seuranneena pitäiskö tuota kätönlahdenkoulun aluetta rauhoittaa tuolta turhalta mopoilulta? Ei ole useammalla hallussa minkään näköisiä liikennesääntöjä, vedetään tuurilla tasa-arvoisista sekä kolmiolle varustetuista risteyksistä ja kovalla vauhdilla. Joillakin keula taivasta kohti niin miten siinä valoja näät, tosin ei näissä osassa moposta taida valoja edes ollakkaan. Voisi vanhemmat hieman seurata mitä nuoriso tekee. Kohta käy jollekin oikeasti pahasti tässä "rallissa". Oisko jo kaupungin aika herätä ja pohtia "moposuora " tai vastaava hieman etäämmälle, jossa voi keulia ja kokeilla mopoaan / ajotaitoaan. Paljon asiallisesti nuoriso ajaa, mutta nämä muutamat.. Tänään taisi jo kolahtaa, jos en väärin nähnyt klo 19 aikoihin.. Tasa-arvoiset risteykset olis hyvä myös kaikilla muillakin palautella mieleen. Ei oikein autoilijoillakaan näytä sujuvan kyllä..
Mopoilijat Kättö
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kukaan ei vastanut tähän. Sen tietää mikä on vallalla. Rajattomuus.
Antakaahan nuorten olla nuoria. Paskaa jo se mopoilu oikeastaan teitäkään haittaa? Keskittykää muihin asioihin.
Kyllä se siinä vaiheessa alkaa meitä kaikkia haittaamaan kun kylkeen, keulaan tai muuhun tämmöset osuvat. Ei kukaan varmaan siihen tilanteeseen halua et joku nuori pääsee hengestään. Nuoret saa olla nuoria ja ajella, mutta tuo liikennesäännöistä piittaamattomuus se on ongelma
Tänään on ollut hiljaista.Oppivatko vieläkään.Äänenvaimentimet otettu pois ja vauhtia piisaa.Koko kesä jouduttu kuuntelemaan tuota meteliä.Mitä ajattelee vanhemmat.
Lässynlää. Anna jo olla.
Vitut vanhemmat välittää mitä pennut mopoillensa tekee ja miten ajelevat.Virkavaltaa ei kiinnosta pätkääkään vaikka mopojen meteli ihan älytöntä pitäs ruveta pysäytteleen
ja puristella pihtilöillä littiin.