Kimi Räikkönen

Kattelin tvstä kimiä
Ukko tuli kotin ykäs kaapista moppi ja vimiä
Vitutti ankarasti selvänä
Ukko kuorsasi tvn edessä matolla
Antenni tvn putos katolta
Loppui formulat hävisi kuva
Paimion naspuriin panee
Sen akka oli iltavuorossa
Huusimme orkut yhdessä kuorossa
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huono

Äänestä

Hyvää päivää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kattelin tvstä kimiä
Ukko tuli kotin ykäs kaapista moppi ja vimiä
Vitutti ankarasti selvänä
Ukko kuorsasi tvn edessä matolla
Antenni tvn putos katolta
Loppui formulat hävisi kuva
Paimion naspuriin panee
Sen akka oli iltavuorossa
Huusimme orkut yhdessä kuorossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu