Suomalaisten aborttimielipiteet

Anonyymi

Hollannissa ollessani perehdyin tarkasti suomalaisten mielipiteisiin abortista.suoritin tutkimukseni mietiskelemällä keittiön pöydän ääressä ja siinä eräänä päivänä asia minulle valkeni. Johtopäätös oli että suomalaisten ja täytyy vastustaa ankarasti ne aborttia minun laillani. Minä vastustan aborttia joten muutkin tekevät niin.

Koska asiaa ei ole kukaan muu tutkinut niin tarkasti kuin minä on selvää että tutkimustulokseni on totta. Jos joku toisin väittää niin hän ei voi olla oikeassa koska minä olen eri mieltä. Se että kukaan muu ei sano aiheesta mitään osoittaa minun olevan oikeassa. Yleensähän olen aina oikeassa.

Feminatsien kyselyt ovat väärin tehtyjä olipa kysymyksen sanamuoto mikä tahansa. Aina suosijat kuitenkin ohjaavat jotenkin vastaajia tai sitten vain petkutetaan ihan niinkuin minultakin on viety johtajan paikat petoksella. Ja Oikeat naiset on piilotettu.

Muistakaa biologiset faktat! Alkiolla ja lapsella ja minullakin on paljon yhteistä!

Hän Itse

12

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä minäkin ihmettelen miksei niinkin pätevää kaveria kuin merkonoomi ole palkattu johtotehtäviin. Jotkut feminatsit vie paikat joten naiset jääkööt kotiin suosiolla. Se on naisten paikka.

      -nolojavalkoinenhetsku-

      • Anonyymi

        Joo naiset on pakotettu koulutukseen ja palkkatöihin. Se on naisten alistamista kun tulee palkka ja sillä voi elättää itsensä ja välittää paskat hihhuleista. 💼🏖️🤹💰😅

        Heehheee!


    • Anonyymi

      Ja lisään vielä sen että en ymmärrä sitä kun suosijat ovat eri mieltä kanssani eli trollaavat. Minä en ikinä trollaa vaan kerron faktat vetävään ja ylikiperään tapaani ja teen sen riittävän usein. Pakko tehdä koska kun joku on eri mieltä kuin minä niin silloin kerron faktat. On tärkeää että joku kertoo mitä mieltä kansa oikeasti on.

      • Anonyymi

        Texas on hyvä malli Suomelle.


      • Anonyymi

        Myös hedelmöityksen osuutta ihmisen elämässä voi painottaa liikaa. Myös lääkärit tietävät tämän ja siksi lääkäriliitto vastustaa aborttia. Muu on feminististä ja faktojen vastaista trollausta. Sama hollanniksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Texas on hyvä malli Suomelle.

        Minusta Afganistan. Jos on eri mieltä kanssani niin on feminatsi ja trolli.

        Mutta koska olen kristitty pastori niin luen raamattua ja olenkin kirjoittamassa siitä päivitettyä versiota. Sain tekstin suoraan jumalalta kun olin siittämistehtävissä.

        Terveisin pastori Lemuel Parva-Kalli.

        Ps. sama hollanniksi.


    • Anonyymi

      Kateellisten trollien mieliharrastusta, hyökkäillä toisia vastaan, kun eivät osaa perustella omia väitteitään ja näkevät toisten elämän ja arvot paljon parempina, mutta eivät voi sitä myöntää.
      Kateus teettää vain mielipahaa kateellisille, jotka ovat käyneet kirkonkylän baarissa juomassa Jaffaa ja muuta tuskin ovatkaan nähneet tästä fanttiitsen ihanasta ja moninaisesta maailmasta. Ai niin, menihän siitä ohi naapurikunnan suurtilallinen upouudellla Mersullaan ja kaveri hämmentyi ja tippui tuoliltaan. Elämä on!

      • Anonyymi

        Tuo oli siis minun sanomaani.

        Hän Itse


    • Anonyymi

      Abortit ovat kuuma keskusteluaihe ja sille löytyy sekä puolesta että vastaan puhujia.
      Näin kristillisestä näkökulmasta katsottuna kiinnostaisi tietää millä voisit perustella abortteja raamatun sanalla vai voitko ollenkaan?

      • Anonyymi

        Raamattu käskee odottamaan että lapsi syntyy ja murskaamaan kallioon ja kivittämään kuoliaaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Raamattu käskee odottamaan että lapsi syntyy ja murskaamaan kallioon ja kivittämään kuoliaaksi.

        Sama hollanniksi.


    • Anonyymi

      Hyvä kirjoitus ja faktaa kaikki. Joku joka muuta väittää elää jossain onnellisuusmuurin varjossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      209
      3133
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      300
      2728
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1788
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1687
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      39
      1551
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1356
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1240
    8. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1239
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      409
      1218
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1183
    Aihe