Hollannissa ollessani perehdyin tarkasti suomalaisten mielipiteisiin abortista.suoritin tutkimukseni mietiskelemällä keittiön pöydän ääressä ja siinä eräänä päivänä asia minulle valkeni. Johtopäätös oli että suomalaisten ja täytyy vastustaa ankarasti ne aborttia minun laillani. Minä vastustan aborttia joten muutkin tekevät niin.
Koska asiaa ei ole kukaan muu tutkinut niin tarkasti kuin minä on selvää että tutkimustulokseni on totta. Jos joku toisin väittää niin hän ei voi olla oikeassa koska minä olen eri mieltä. Se että kukaan muu ei sano aiheesta mitään osoittaa minun olevan oikeassa. Yleensähän olen aina oikeassa.
Feminatsien kyselyt ovat väärin tehtyjä olipa kysymyksen sanamuoto mikä tahansa. Aina suosijat kuitenkin ohjaavat jotenkin vastaajia tai sitten vain petkutetaan ihan niinkuin minultakin on viety johtajan paikat petoksella. Ja Oikeat naiset on piilotettu.
Muistakaa biologiset faktat! Alkiolla ja lapsella ja minullakin on paljon yhteistä!
Hän Itse
Suomalaisten aborttimielipiteet
12
134
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä minäkin ihmettelen miksei niinkin pätevää kaveria kuin merkonoomi ole palkattu johtotehtäviin. Jotkut feminatsit vie paikat joten naiset jääkööt kotiin suosiolla. Se on naisten paikka.
-nolojavalkoinenhetsku-- Anonyymi
Joo naiset on pakotettu koulutukseen ja palkkatöihin. Se on naisten alistamista kun tulee palkka ja sillä voi elättää itsensä ja välittää paskat hihhuleista. 💼🏖️🤹💰😅
Heehheee!
- Anonyymi
Ja lisään vielä sen että en ymmärrä sitä kun suosijat ovat eri mieltä kanssani eli trollaavat. Minä en ikinä trollaa vaan kerron faktat vetävään ja ylikiperään tapaani ja teen sen riittävän usein. Pakko tehdä koska kun joku on eri mieltä kuin minä niin silloin kerron faktat. On tärkeää että joku kertoo mitä mieltä kansa oikeasti on.
- Anonyymi
Texas on hyvä malli Suomelle.
- Anonyymi
Myös hedelmöityksen osuutta ihmisen elämässä voi painottaa liikaa. Myös lääkärit tietävät tämän ja siksi lääkäriliitto vastustaa aborttia. Muu on feminististä ja faktojen vastaista trollausta. Sama hollanniksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Texas on hyvä malli Suomelle.
Minusta Afganistan. Jos on eri mieltä kanssani niin on feminatsi ja trolli.
Mutta koska olen kristitty pastori niin luen raamattua ja olenkin kirjoittamassa siitä päivitettyä versiota. Sain tekstin suoraan jumalalta kun olin siittämistehtävissä.
Terveisin pastori Lemuel Parva-Kalli.
Ps. sama hollanniksi.
- Anonyymi
Kateellisten trollien mieliharrastusta, hyökkäillä toisia vastaan, kun eivät osaa perustella omia väitteitään ja näkevät toisten elämän ja arvot paljon parempina, mutta eivät voi sitä myöntää.
Kateus teettää vain mielipahaa kateellisille, jotka ovat käyneet kirkonkylän baarissa juomassa Jaffaa ja muuta tuskin ovatkaan nähneet tästä fanttiitsen ihanasta ja moninaisesta maailmasta. Ai niin, menihän siitä ohi naapurikunnan suurtilallinen upouudellla Mersullaan ja kaveri hämmentyi ja tippui tuoliltaan. Elämä on!- Anonyymi
Tuo oli siis minun sanomaani.
Hän Itse
- Anonyymi
Abortit ovat kuuma keskusteluaihe ja sille löytyy sekä puolesta että vastaan puhujia.
Näin kristillisestä näkökulmasta katsottuna kiinnostaisi tietää millä voisit perustella abortteja raamatun sanalla vai voitko ollenkaan?- Anonyymi
Raamattu käskee odottamaan että lapsi syntyy ja murskaamaan kallioon ja kivittämään kuoliaaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raamattu käskee odottamaan että lapsi syntyy ja murskaamaan kallioon ja kivittämään kuoliaaksi.
Sama hollanniksi.
- Anonyymi
Hyvä kirjoitus ja faktaa kaikki. Joku joka muuta väittää elää jossain onnellisuusmuurin varjossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1499747Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1696149Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El335497Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1725451MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny64482Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään594453Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m883541Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783499En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102991Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1282950