Hollannissa ollessani perehdyin tarkasti suomalaisten mielipiteisiin abortista.suoritin tutkimukseni mietiskelemällä keittiön pöydän ääressä ja siinä eräänä päivänä asia minulle valkeni. Johtopäätös oli että suomalaisten ja täytyy vastustaa ankarasti ne aborttia minun laillani. Minä vastustan aborttia joten muutkin tekevät niin.
Koska asiaa ei ole kukaan muu tutkinut niin tarkasti kuin minä on selvää että tutkimustulokseni on totta. Jos joku toisin väittää niin hän ei voi olla oikeassa koska minä olen eri mieltä. Se että kukaan muu ei sano aiheesta mitään osoittaa minun olevan oikeassa. Yleensähän olen aina oikeassa.
Feminatsien kyselyt ovat väärin tehtyjä olipa kysymyksen sanamuoto mikä tahansa. Aina suosijat kuitenkin ohjaavat jotenkin vastaajia tai sitten vain petkutetaan ihan niinkuin minultakin on viety johtajan paikat petoksella. Ja Oikeat naiset on piilotettu.
Muistakaa biologiset faktat! Alkiolla ja lapsella ja minullakin on paljon yhteistä!
Hän Itse
Suomalaisten aborttimielipiteet
12
152
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä minäkin ihmettelen miksei niinkin pätevää kaveria kuin merkonoomi ole palkattu johtotehtäviin. Jotkut feminatsit vie paikat joten naiset jääkööt kotiin suosiolla. Se on naisten paikka.
-nolojavalkoinenhetsku-- Anonyymi
Joo naiset on pakotettu koulutukseen ja palkkatöihin. Se on naisten alistamista kun tulee palkka ja sillä voi elättää itsensä ja välittää paskat hihhuleista. 💼🏖️🤹💰😅
Heehheee!
- Anonyymi
Ja lisään vielä sen että en ymmärrä sitä kun suosijat ovat eri mieltä kanssani eli trollaavat. Minä en ikinä trollaa vaan kerron faktat vetävään ja ylikiperään tapaani ja teen sen riittävän usein. Pakko tehdä koska kun joku on eri mieltä kuin minä niin silloin kerron faktat. On tärkeää että joku kertoo mitä mieltä kansa oikeasti on.
- Anonyymi
Texas on hyvä malli Suomelle.
- Anonyymi
Myös hedelmöityksen osuutta ihmisen elämässä voi painottaa liikaa. Myös lääkärit tietävät tämän ja siksi lääkäriliitto vastustaa aborttia. Muu on feminististä ja faktojen vastaista trollausta. Sama hollanniksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Texas on hyvä malli Suomelle.
Minusta Afganistan. Jos on eri mieltä kanssani niin on feminatsi ja trolli.
Mutta koska olen kristitty pastori niin luen raamattua ja olenkin kirjoittamassa siitä päivitettyä versiota. Sain tekstin suoraan jumalalta kun olin siittämistehtävissä.
Terveisin pastori Lemuel Parva-Kalli.
Ps. sama hollanniksi.
- Anonyymi
Kateellisten trollien mieliharrastusta, hyökkäillä toisia vastaan, kun eivät osaa perustella omia väitteitään ja näkevät toisten elämän ja arvot paljon parempina, mutta eivät voi sitä myöntää.
Kateus teettää vain mielipahaa kateellisille, jotka ovat käyneet kirkonkylän baarissa juomassa Jaffaa ja muuta tuskin ovatkaan nähneet tästä fanttiitsen ihanasta ja moninaisesta maailmasta. Ai niin, menihän siitä ohi naapurikunnan suurtilallinen upouudellla Mersullaan ja kaveri hämmentyi ja tippui tuoliltaan. Elämä on!- Anonyymi
Tuo oli siis minun sanomaani.
Hän Itse
- Anonyymi
Abortit ovat kuuma keskusteluaihe ja sille löytyy sekä puolesta että vastaan puhujia.
Näin kristillisestä näkökulmasta katsottuna kiinnostaisi tietää millä voisit perustella abortteja raamatun sanalla vai voitko ollenkaan?- Anonyymi
Raamattu käskee odottamaan että lapsi syntyy ja murskaamaan kallioon ja kivittämään kuoliaaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raamattu käskee odottamaan että lapsi syntyy ja murskaamaan kallioon ja kivittämään kuoliaaksi.
Sama hollanniksi.
- Anonyymi
Hyvä kirjoitus ja faktaa kaikki. Joku joka muuta väittää elää jossain onnellisuusmuurin varjossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 28226826
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482284- 1991606
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1541540- 341291
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien331254- 1221008
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30932Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex87846Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t81810