Tiedättekö mitään tästä? Olisi kiva kuulla asian toteutumisesta. Luin itse siitä täältä:
http://www.fourwinds10.com/news/14-spiritual/K-hello-central/2005/14K-04-23-05-im-a-desperate-man-losing-ground-out-of-energy-waiting-for-nesara-can-you-fill-me-up.html
NESARA has been announced in Russia and four other countries already, and evil governments are being ousted. The announcement of NESARA in the United States is now a matter of only days or even hours away. Victory is here, and victory will happen in Germany in short order.
Nesara on julistettu jo mm.Venäjällä
4
932
Vastaukset
- Pliip
No sepä on oikein kivakiva asia.
- mitäkä
Mikä vi*un nesara?
Joku uus kommarien juhla?
kuulostaa joltain nuhatipalta. - Heh heh
Tiedän siitä sen verran että jos sellainen jossain maassa tulisi voimaan, lukisi siitä varmasti muuallakin kuin fourwinds sivuilla...
Ps. Venäjällähän(Neuvostoliitossa) oli ennen juuri nesara tyyppinen omaisuudenjakosysteemi, ja tuhoja yritetään korjailla edelleen... - Asioita seurannut
tarkoitettua vedätystä noi new age, nesara, galaktinen liitto ja ufot tulee 5. ulottuvuudesta pelastamaan-jutut jolla viedään rahat tyhmiltä ja pidetään heidän huomio pois yhteiskunnan epäkohdista, ja ennen kaikkea yritetään saada heidät olemaan tekemättä mitään epäkohtien korjaamiseksi kertomalla että kohta se voitto tulee.. ja se julistetaan CNN:n suorassa lähetyksessä huomenna, ens viikolla, sitä seuraavalla viikolla, ja sit aina menee viime hetkellä jokin pieleen ja sama ruljanssi taas että kaikki muuttuu huomenna, ens viikolla, jne.
Muutenkin ympäripyöreitä ne viestit siellä fourwinds10:ssa. Ei ole ns. jeesus-sanandaakaan, jolla on useita hologrammeja maapallolla puhumassa pienille ihmisjoukoille, näkynyt vaikka sen piti ekalla vuosipuoliskolla ilmestyä julkisuuteen. Joo, ja taivaalla tuikkivat tähdet ovat niitä ufo-aluksia. Mutta eihän keksityt tarinat todeksi muutu. Amerikkalaista huijausta.
Kaikki nesara sivut pelkkää vedätystä, montako niitä nyt onkaan. Esim. tässä jokin aika sitten katoin nesara.us sivuilta niitä kuvia jossa tyypit levittivät nesara-sanomaa jossakinpäin USA:ta ja yhdessä kuvassa muka oli nesara-banderollien ympäröimä pressaehdokkaanakin ollut yhteiskunta-aktivisti Ralph Nader puhumassa väkijoukoille. Mutta eipä ollut oikea Ralph Nader vaan joku lookalike-wannabe tyyppi joka ei edes ollut oikean Ralph Naderin näköinen.
Amerikkalaisille suunnattua skeidaa se on kaikki. Mutta tokihan niihin saa uskoa jos huvittaa, voi vaan joutua odottamaan niitä ufoja ynnä muita aika pirun kauan aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222237Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739440Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.287421Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3236619Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805904Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot334920HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.944565Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770