Gilera käy korkeilla kierroksilla

Moro.
Eli siis gilera smt 2013 olisi semmoista vikaa että kun mopoa kallistaa vasemmalle se alkaa huutamaan korkeilla kierroksilla. Kaasuvaijeri ei hirtä ja imuvuotoja ei ole.
Olisiko kenelläkään tietoa miksi näin käy ja voiko sen korjata?
273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jostakin sen moottorin on saatava lisää ilma/polttoaine seosta,ei se muuten voi nostaa kierroksia.

Äänestä

Kallista oikealle niin ongelma korjantuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moro.
Eli siis gilera smt 2013 olisi semmoista vikaa että kun mopoa kallistaa vasemmalle se alkaa huutamaan korkeilla kierroksilla. Kaasuvaijeri ei hirtä ja imuvuotoja ei ole.
Olisiko kenelläkään tietoa miksi näin käy ja voiko sen korjata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu