Suurpetokeskus tahkoo rahaa.

Anonyymi

Katsoin suurpetokeskuksen nettisivut, jotka näyttävät sellaiselta yläasteikäisen atk-tunnin harjoitustyöltä. Luin mediasta, että suurpetokeskus elää "avustuksilla" ja eläimille syötetään mitälie Citymarketista ilmaiseksi saatua, roskiin menevää ruokaa. Netissä anellaan, että ilmaiseksi lähettäkää karhuille omenia ja kuljetuksetkin pitää saada ilmaiseksi.

Ajattelin, että voisin talkoohengessä tehdä monikieliset, kaikille laitteille skaalautuvat, nykyaikaiset nettisivut.

ja mitä vielä.

Suurpetokeskuksen liikevaihto lähes on 500.000€, josta jää kaikkien kulujenkin jälkeen tulosta lähes 200.000€/vuoteen.

Rahasta ei todellakaan ole puutetta.

Mikäköhän idea tässä on oikeasti takana?

5

907

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäähän sitä tienata. Eihä sitä muuten elä

    • Anonyymi

      Katkera siivooja siellä tilittää. Minä olen todella tyytyväinen että tulos on noin hyvä. Ei ole osaa eikä arpaa kys yritykseen. En tiedä minkä logiigan mukaan yritys ei saisi menestyä. Kuusamossa on montakin hyvää tulosta tekevää yritystä. Näiden pitäisi elää tuilla jotta aloittaja olisi tyytyväinen vain siksi koska aloittaja on harvinaisen epäonnistunut elämässään.

    • Anonyymi

      Todella käsitys keskuksesta karisi viime kesän käynnin jälkeen. Rahastus, kahden tunnin seisoskelusta, kuunnellen ylenpalttista löpinää esittelijältä, sai käsityksen muuttumaan. 40, 15 euron asiakasta plus muu krääsän myynti on takuulla Bisnes.
      Ne karhut, ovatko onnellisia?

    • Anonyymi

      Aina-pennulla taitaa olla ADHD, on niin villi. Ei näytä kärsivältä ainakaan.
      Kiitos Sulolle työstänsä! Muuten en keskuksen esittelykelpoisuudesta tiedä.

      3 kertaa olen käynyt männä vuosina, nyt en pariin vuoteen.

    • Anonyymi

      KERRO MYÖS KORKEASAAREN JA ÄHTÄRIN vastaavat tulot, kiitos jo etukäteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2186
    2. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      97
      1423
    3. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      341
      1423
    4. 168
      1291
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1081
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      978
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      940
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      939
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      872
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      849
    Aihe