Oisko teillä vinkkiä, että millaisella rivillä saisi kaljakorin

Anonyymi

Mun pitäis säästää rahaa vielä loppukuulle, kun tulee sossun massit vasta loppukuun keskiviikkona.

Että voisitteko neuvoa, että miten saisi kaljakoriin rahat, jos sijoitan pitkävetoriviin 100 euroa ?

5

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saat sen kalajakorin varmemmin kun käytät rahat siihen koriin, kun johonkin peliin

    • Anonyymi

      24 tölkin pahvilavallinen hyvää ja ravitsevaa Lidlin punaista olutta kustantaa 23.76-, joten jos tykkää elää vaarallisesti, niin koko satanen kannattaa survaista johonkin hakuun, jonka kerroin on noin 1.25. Yleensähän noin pienet kertoimet osuvat, vaikka olisivatkin alikertoimia, kjäh kjäh. Tänään esim. HJK-Maccabi >1.5 maalia on aika varma nasahdus. Maccabi tekee pari yksinäänkin, mutta luultavasti Klubikin saa nussittua yhden lohdutusmaalin. Illemmalla LASK voittanee, mutta sen kerroin näkyi tipahtamaan kuin Tepon kalsarit Miehelän saunan ovella, joten ei sitä enää kehtaa vetäistä. Kysyttäviä?

      tiedättekyllä

    • Anonyymi

      No ei ainakaan Veikkaamalla saa varmasti mitään rahoja, Siinä on äkkiä menettänyt jo monen kaljakorin hinnan kun lyöt kerralla 100 euron panoksen ja veto kusee. Esim tyhjiä tölkkejä keräämällä ja palauttamalla saa tienattua rahat kaljakoriin, niin jos nyt sattuu löytämään niitä tölkkejä.

      T: Peliaddikti

      • Anonyymi

        Joo, kyllähän pelaamalla rikastuminen on Suomessa aika vaikeata, varsinkin jos tykkää pelata jännityksen vuoksi. Oma tavoite on ollut pysyä plussan puolella, eikä tehdä paniikkivetoja, kun on tappioputki menossa. Ainakaan velaksi ei kannata pelailla, koska siitä nouseminen on äärimmäisen vaikeata.


    • Anonyymi

      Täytyy pelata sinkeleitä, jos meinaa voittaa. Silloin täytyy myös olla sitä rahan paskaa enemmän. Jos pelaa 3 tai siitä enemmän kohteita ei voi voittaa, siis EI voi voittaa se on matemaaattinen totuus. Tuplan saaminenkin on jo todella vaikeaa. 1 kohde, niin 33.3 prosenttia vedoista menee oikein, ihan vaan arvaamalla.,Siitä kun vähän scouttalee, niin voitto on todennäköisempää. Kertokaa jos olen väärässä. P.s ei sit mitään kellynkaavojen lätinää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      126
      7130
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      91
      4948
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      73
      3801
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      3034
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      45
      2596
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      28
      1989
    7. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      26
      1985
    8. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      209
      1515
    9. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      326
      1337
    10. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      47
      1136
    Aihe