Virkamiesmafiaa on vaikeaa lopettaa Suomessa

Poliisit ovat Suomessa rikollisimpia maailmassa, väkiluku suhteutettuna poliiseihin. Poliitikot ovat korruptoituneita ja osallistuvat usein poliisin rikollisuuteen. Virkamiesmafia on Suomessa läpimätä.
20308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Hyväveli verkostossa on aina nokkimis järjestys ensinnä!

Äänestä

Vankiloita pitäisi pikaisesti rakentaa lisää. Jos kaikki rikokset nyt paljastuisi kerralla virkamiesmafiassa, ei muita sijoituspaikkoja olisi kuin pyövelillä.

Äänestä
  • Valkokaulusrikollisuus on vaikeaa suitsia, m o t.

    Äänestä

sen olen lähes 80v aikana nähnyt ja digi tekniikka on sotkenut monta asiaa jatkuvasti pitää olla ojentamassa politiikkoja jotka ajavat vain omaa etuaan , vanhukset jää hoitamatta jos jotain esittää uhataan oikeuskäynneillä vaikka ajatus on hyvä

Äänestä
  • Poliisin mielestä vanhukset ovat yhteiskunnan rasite. Politiikkoja kiinnostaa pelkästään paljon seteleitä tulee omiin taskuihin, ja että pääsee vaikuttamaan mm. poliisin järjettömään korruptioon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poliisin mielestä vanhukset ovat yhteiskunnan rasite. Politiikkoja kiinnostaa pelkästään paljon seteleitä tulee omiin taskuihin, ja että pääsee vaikuttamaan mm. poliisin järjettömään korruptioon.

    Ehkä vähän liioittelet.?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poliisin mielestä vanhukset ovat yhteiskunnan rasite. Politiikkoja kiinnostaa pelkästään paljon seteleitä tulee omiin taskuihin, ja että pääsee vaikuttamaan mm. poliisin järjettömään korruptioon.

    Kuin huaway ja kiinan valtio, ei kenelläkään ole mitään sanottavaa.

    Äänestä

Läpimätä ei riitä kuvastamaan tilannetta. No sen kai jo jokainen kansalainen ymmärtää jos edes jonkinlaisia aivoja omistaa...

Äänestä

Poliisit ovat kyllä melkoisia tomppeleita. Muutaman kerran silminnäkijänä olen joutunut tekemisiin. Niiltä puuttuu organisointi kyky täysin. Koko ajan on saanut neuvoa miten menetellään että asiat etenevät. Tyhjille päille on turha puhua. Olen niille siitä huomauttanutkin.

Äänestä
  • Taidat olla kehari😁

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Taidat olla kehari😁

    Kerro miten normaalisuomella voi selittää, mitä "kehari" - sana tarkottaa

    Äänestä

Suomalainen poliisi ei kuuluisi luokitella ihmiseksi. Eläimiä pääsääntöisesti jokainen on, rikollisia sellasia.

Äänestä
  • Ohi ujeltaa tuo hajatelma...

    Äänestä

  • Eikö me kaikki olla samanlaisia eläimiä?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Eikö me kaikki olla samanlaisia eläimiä?

    Kyllä, kyllä...

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ohi ujeltaa tuo hajatelma...

    Miksi nyt pitäisi kiinnostua vanhasta huhusta, Ruotsin kruununprinsessaparin väitetystä aviokriisista?

    Äänestä

  • Ihmiset ovat pahoja, niin kuin sinä - eläimille kunnia.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Ihmiset ovat pahoja, niin kuin sinä - eläimille kunnia.

    Ai, eikö enää ole voimissaan iskulause "slava Ukraina"?
    Ei ole tarkoituksenmukaista ajaa periaatetta vanhukset hautaan vaikka he hengittaisivatkin vielä . Älä toista.

    Äänestä

Usean lakia rikkovan, järjestäytyneen yhteiskunnan ja poliisin vihollisen ei olisi pitänyt syntyä tähän maailmaan tuhoamaan pelkällä olemassaolollaan yhteiskuntaa.

Äänestä
  • Taisit ylittää sopivaisuuden rajan jo viime v8ikolla...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Poliisit ovat Suomessa rikollisimpia maailmassa, väkiluku suhteutettuna poliiseihin. Poliitikot ovat korruptoituneita ja osallistuvat usein poliisin rikollisuuteen. Virkamiesmafia on Suomessa läpimätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu