Voi hemmetin hemmetti😅....
Kyllä tämä rakkautta on
Anonyymi
16679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mistäs sen tietää?
katsoitko peiliin?
Tietämättä paremmin tapausta. Ensin ihastutaan ja sitten rakastetaan, jos rakastetaan. Ihastuminen on automaattista, biologista ja rakastaminen vaatii tahtoa. Siinä on vissi ero.
Aa okei, tähän tyyppiin Rakastuin ihan heti! Se oli ns. Rakkautta ensi näkemästä.
Eikös se ole vain hyvä asia? Kertoisitko lisää tästä rakkaastasi? Alkoi kiinnostamaan. Terkuin Mn
no vähän aikaa taputat lujaa reiden sisäsyrjälle, niin kyllä se rakkaus tokenee.
Kyllä se on ihanaa rakastua ensimmäisen kerran. Kunnes huomaat että koko elämä on pian sen jälkeen pilalla.
Kuka puhui ensimmäisestä kerrasta? No mutta, elämä on, en pelkää vastoinkäymisiä, pettymyksiä. Suhtaudun kaikkeen aina positiivisen kautta.
Kun noin ihmetelet tuli vain mieleen. Että eka kerta kun täytyy ihmetellä.
No en mä tiiä ihmettenkö mä, mutta olen ahdistunut.
Ahdistus ei nyt oikein tule ensimmäisenä rakkaudesta on mieleen. Eikö sen kuuluisi olla luontevaa, kevyttä ja helppoa. Jos on raskasta ja kuormittaa niin ei kuulosta hyvältä. Rakkauden pitäisi lieventää ahdistusta eikä lisätä sitä.
Sama täällä. Ahdistusta, ikävää, surua ehkä myös vihaa. Täytyisi vaan unohtaa koko ihminen.
*ihmettelenkö
Ihan selvää! Uaaah! Kaikki huomaavat sen, uaaah!
Joo, on sitä varmaan olemassa kun siitä niin paljon puhutaan. Yritä nyt vaikka jotenki vangita tuo outo tunne, ennenku se katoaa.
Jos se potkii ja se sattuu, niin ne sanoo. Hevosista.