On täällä tyhmää väkeä! Se on sanottava. Päivästä päivään. Viikosta viikkoon. Ihan loputtomasti te jaksatte vääntää samasta asiasta. Mitään se ei hyödytä. Muutama trolli pyörittää palstaa. Yhtään mitään uutta sanottavaa ei ole kenelläkään ollut vuosiin. Oli päivä tai yö niin silti joku jankuttaa samaa juttua.
Abortin vastustajat ovat niin jumissa omiin juttuihinsa ettei sieltä sektorilta mitään järkevää voi odottaakaan. Yhtä sekaisin näyttävät muutkin olevan. Mitä tuo jankutus hyödyttää? Trolli elää huomiosta! Kai te nyt huomaatte että osa kirjoittajista on sekä kannattaja että vastustaja!? Ei kai kukaan muuten kirjoita niin typeriä kuin joku vastustajaa teeskentelevä!?
Ei täällä käy ketään aborttia harkitsevaa. Pitää olla täysi idiootti jos teidän jutuistanne ohjetta hakee. Jos joku niin alas on vajonnut niin vanhemmaksi ei kyllä ole. Ja sönkötys siitä että lapsia ihan lennosta adoptioon tehtäisiin? V...u mitä roskaa. Loukkaa kaikkia jotka oikeasti antaa lapsensa pois.
Herätkää! Antakaa trollien trollata. Ei näillä jutuilla ole väliä.
Kommentti sivusta
17
86
Vastaukset
- Anonyymi
Just nlin. Hankkikaa elämä!
- Anonyymi
En lopeta. Hollannissa opin että kannattaa jankuttaa.
- Anonyymi
Hehheh no jankuta sitten. 😆😆😆
- Anonyymi
Hollannissahan on se koulutus josta valmistuu ylijankuttajaksi. Kestää kaksi viikkoa kirjekurssina. Sama tutkinto pätevöittää astronautiksi, kirurgiksi, kvanttifyysikoksi, kardinaaliksi, biologiksi sekä keinosiementäjäksi. Kielivaatimukset: Google kääntäjän hollanti ja latina.
"kaikki elämä alkaa hedelmöityksestä, paitsi yxi kerta Hollannissa, joka on ihme, ei hedelmöitys"
- Anonyymi
Lopeta lukeminen jos ei kerta kiinnosta, v*ttuako tänne tulet sitten roikkumaan..
Just niin, "V...u mitä roskaa." koko joutava aloitus.- Anonyymi
Aloitus on asiaa. Etkö kestä sitä?
- Anonyymi
Vakilässyttäjät voisivat olla ekaksi vaikkapa kuukauden täältä poissa. Sitten katottais et miten on palsta muuttunu. Täällä vois alkaa kirjoittaakin jos ei olis aina samat rasittavat tyypit turpaansa pieksämässä.
- Anonyymi
Vuosi olis parempi.
- Anonyymi
Toisten murhaajiksi nimittely on loukkaavaa. Täällä sössöttävä trolli ei ymmärrä mistään mitään.
- Anonyymi
No voi kyynel.. Se on ihan niiden ongelma jotka 'loukkaantuu' tosiasioista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No voi kyynel.. Se on ihan niiden ongelma jotka 'loukkaantuu' tosiasioista.
Kaikille saa siis sinusta sanoa mitä vain jos se on sanojan mielestä totta?
Varsinkaan kun tämä ei ole murhapalsta vaan aborttipalsta. Menkää puhumaan murhista ja murhaajista oikeaan osioon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikille saa siis sinusta sanoa mitä vain jos se on sanojan mielestä totta?
Edelleen odotellaan mikä vastustajien kertomista ja monet kerrat oikeaksi osoitetuista, yleisesti tunnetuista faktoista ei ole ollut totta. Joko löytyisi edes se ensimmäinen?
"Menkää puhumaan murhista ja murhaajista oikeaan osioon."
Tismalleen oikeassa osiossa ollaan vaikka kuinka hyssytellään etkä kaunistelemattomia tosiasioita kestäkään.
- Anonyymi
Elämää suojelevat puhuu täyttä asiaa. Etkö kestä sitä?
"Vakilässyttäjät voisivat olla ekaksi vaikkapa kuukauden täältä poissa."
Ole hyvä sitten vaan ja POISTU. Mielellään vuodeksi. Vähintään. Tai vaikka 10neksi.- Anonyymi
Hyvä kun sä tunnistit itsesi vakilässyttäjäksi. Sehän sä olet.
Nyt kun vain vielä älyät poistua takavasemmalle niin kaikki taputtaa käsiään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kun sä tunnistit itsesi vakilässyttäjäksi. Sehän sä olet.
Nyt kun vain vielä älyät poistua takavasemmalle niin kaikki taputtaa käsiään.Kyllä tosiaankin! Mutta ei näytä pystyvän olemaan poissa edes vuorokautta.
- Anonyymi
Kuka täällä kirjoittelee eniten öisin? Kertoisitko?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231853
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001640Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511215Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491098Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31978Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797