Korona ja ilmasto ovat hallitukselle tekosyy jatkaa holtitonta velkaantumista

Anonyymi

Suomen holtiton velkaantuminen jatkuu.

Aiemmin syy löytyi koronasta, nyt rahanmenoa perustellaan ilmastonmuutoksen vastaisella taistelulla.

Demut osaa velkaantumisen!

8

95

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demppu on demppu vaikka voissa paistaisi.

    • Anonyymi

      Demut ei erota miljardia biljardista.

    • Anonyymi

      Onko ilmastonmuutos syy jatkaa , eniten saastuttaville kohdennettujen,
      EUn korkeimpia maataloustukia nauttivien, todella heikkotuottoisten, ex-maalaisliiton, taloudellisesti kuolevien alueiden äänestäjien tukemista?

      Mitäkähän tähän sanoisi maatalousteknikko Jari Leppä?

      Perusjussille tossa on jo liian monta pilkkua...

    • Anonyymi

      Demut ahmii hunajata....

    • Anonyymi

      miljardi ja miljardi.. sukupolvesta toiseen tuottamattomien ihmesten ylläpitoon maataloustuotannon nimissä... luulisi jo jälkipolvien havahtuvan kuten saksalaisetkin.

    • Anonyymi

      Maatilat velkaisimpien joukossa. Tukijussi osaa porsastella kansan ja pankin rahoilla.

    • Anonyymi

      Vihreiden Kari juuri puhui kuinka mukamas ilmastotoimia ei oteta vakavasti , näin maassa jossa maailman kovimmat tavoitteet , aivan fanaattista porukkaa , todellisia suomalaisten kurjistajia , ei maailma pelastu yhtään pelkillä hinnankorotuksilla , vain suomalaiset kärsivät ja kulutus siirtyy muualle.

    • Suomen ilmastotavoitteiden sanotaan olevan "maailman kunnianhioisimpia". Miten ihmeessä niinkin monet suomalaiset voivat tällaista ääriliikkeen hulluutta kannattaa? Suomen ilmastotavoitteilla ei ole kertakaikkiaan minkäänlaista vaikutusta ilmastoon. Vihreiden kunnianhimo kuuluu samaan sarjaan kuin kommunistien ja islamistien vallanhimo (jääköön se yksi vielä mainitsematta). Koko maailma pitäisi alistaa yhden ideologian alle. Millään muulla kuin ideologialla ei ole mitään väliä. Suomalaisten vihreiden ja heidän peesaajiensa mielestä Suomen taloudella ei ole väliä, suomalaisten elämänlaadulla ei ole väliä eikä koko Suomella ole väliä, pääasia on, että ideologia voittaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      83
      3928
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3297
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      123
      2597
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      207
      1898
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1764
    6. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      95
      1628
    7. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      77
      1610
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1509
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1281
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1172
    Aihe