Joskus oon niin typerä ja lapsellinen..
Aikuinen nainen joka käyttäytyy kuin pikkulapsi.. hyvässä ja pahassa.
Heli
https://youtu.be/FVcfCHmoCvM
Oon pahoillani Poju..
17
90
Vastaukset
- Anonyymi
Joskus se vaan on tommosta. Aikuisellakin. Elämä.
- Anonyymi
Niinhän se on.
Sitä luulee olevansa niin hemmetin fiksu suurimman osan aikaa, eikä ees tajua miten lyhytnäköinen, itsekäs ja typerä kuitenkin on välillä.
Mä oikeesti tarvitsen välillä näitä herätyksiä todellisuuteen, loppuu itelläki turhat kiukuttelut.
Tunneasioissa me ihmiset vaan välillä käyttäydytään lapsellisesti. Oon kyllä vielä hyvin kaukana kypsästä ihmisestä näiden asioiden suhteen. Loukkaannun joskus liian herkästi, mut hyvä puoli on se etten mä kanna kaunaa kyllä pitkään. Mykkäkoulut ei oo mua varten.
Ja oikeesti poju anteeksi kun oon typerys välillä.
Heli
- Anonyymi
Mitenkähän minusta tuntuu, että tuo Heli ei oikeasti ole nainen. Kirjoitustyylistä puuttuu naisen herkkyys,
- Anonyymi
No ei ylläri pylläri tämäkään hahmo ole nainen, kuyren ei moni muukaan näistä ja juuri tuon tönkköyden pitäisi se paljastaa, mutta on se toisten enkä tarkoita sinua karsastus vaan sitä luokkaa, että suoraan ei näe
- Anonyymi
Ihana kappale. Sä oot sen sijaan vähemmän ihana 😉
- Anonyymi
Öitä poju..
Nuku hyvin
https://youtu.be/peKz5Sd61WY
Heli - Anonyymi
Nääh, mitäs nuista, varmaan pojusi ymmärtää, jotain. Vaikka mistäpä minä mitään tiedän.
- Anonyymi
Eiköhän se ymmärrä..
Heli
- Anonyymi
Joo, tuot mieleen monenlaista, se on ihan hyvä. https://youtu.be/1w7OgIMMRc4
- Anonyymi
Kiva, all is good.
- Anonyymi
Hyvä biisi..
Kiitti 😉
Heli
- Anonyymi
Hei poju..
Jos mä en nyt vähään aikaan kirjoittele, älä ihmettele. Se ei tarkoita ettenkö välittäisi susta.
Mulla nyt ei vaan oo itelläkään mitenkään helppoa ja tää palsta ja kaikki mun omat yksityiselämän ongelmat ahdistaa mua ihan liikaa. Itkin viime yönä ja mietin kaikkea, sä kun et oikeestaan tiedä mun elämäntilanteesta mitään, mulla ei oo niin helppoo niin kuin sä ehkä luulet. Mä vaan yritän olla usein reippaampi kuin oikeesti oon.
Tiedän ettei sullakaan oo helppoo ja toivon sulle voimii selviytyy kaikesta. Aina ajattelen sua.
Kyllä mä vielä kirjoittelen jos haluut, mun täytyy nyt vaan hetki pitää taukoa, toivon että ymmärrät.
Tykkään susta tosi paljon ♥
Heli- Anonyymi
Sanoisin näin että tykkään ihan liikaa ♥
Heli - Anonyymi
Huolia ja murheita voi tiedätkös jakaa toisen ihmisen kanssa. Ei tarvitsisi yksin itkeskellä öisin, sen itkunkin voi jakaa. Öisin kaikki murheet tuntuu isommilta, huolet moninkertaistuu. Mutta kenenkään ei tarvitse olla reippaampi kuin on , saa olla heikko.
Voimia sulle Heli - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huolia ja murheita voi tiedätkös jakaa toisen ihmisen kanssa. Ei tarvitsisi yksin itkeskellä öisin, sen itkunkin voi jakaa. Öisin kaikki murheet tuntuu isommilta, huolet moninkertaistuu. Mutta kenenkään ei tarvitse olla reippaampi kuin on , saa olla heikko.
Voimia sulle HeliMiksi mies tsemppailet luomiasi mielikuvitushahmoja- voimaannuttaako se sinua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huolia ja murheita voi tiedätkös jakaa toisen ihmisen kanssa. Ei tarvitsisi yksin itkeskellä öisin, sen itkunkin voi jakaa. Öisin kaikki murheet tuntuu isommilta, huolet moninkertaistuu. Mutta kenenkään ei tarvitse olla reippaampi kuin on , saa olla heikko.
Voimia sulle HeliKiitos sulle.
Mukavaa päivää ☀
Heli - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi mies tsemppailet luomiasi mielikuvitushahmoja- voimaannuttaako se sinua?
Mitähän sinä saat näistä kommentoinneistasi? Voimaannutko?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708