Eilenkin, kun olin tulossa sairaalasta päin Kaaritielle ja olin kääntymässä oikealle, tuli vastaani ympyrässä auto-jopa postin jakeluauto, vaikka ympyrässä yleensä saa ajaa vain vastapäivään.
Ihmiset eivät tunne liikenneympyräsääntöjä
14
1336
Vastaukset
- Anonyymi
Monisuuntaympyrä Paimiolainen erikoisuus.
- Anonyymi
Pimeetä jengii Paimiossa. Nyt ne
on ihan sekaisin kaikista liikenneympyröistä. Voi ceesus mikä paikkakunta- Anonyymi
Tunnettuja paimiolaisia?
- Anonyymi
Viimeistään talvella ja liukkailla keleillä kolisee Kaaritien kiertoliittymässä, vai onko jo jotkut ottaneet peltipusuja?
- Anonyymi
suosin liikenneympyrässä neljän pyörähdyksen taktiikkaa. Koko ajan hallitusti kiihdyttäen. Lähtee meinaan aika liukkaasti ringistä ulos baanalle. Aloittelijalle suosittelen kahta pyörähdystä. Kun taidot kehittyvät niin sitä mukaa lisätään pyörähdyksiä. Wroooom !
- Anonyymi
Muista kuitenkin käyttää sitä vilkkua kun karusellistä poistut ja mikä valtava yllätys, sellainenkin ihme löytyy joka autosta ja myös Audi -merkkisetä autosta!
- Anonyymi
Ehkä postiauton on helpompaa ajaa myötäpäivään, kun ratti on oikealla.
- Anonyymi
Ja keeertaus: Älä käytä vilkkua mennessäsi ympyrään. Ympyrässä ajavat ovat etuajo-oikeutettuja. Kun poistut , käytä vilkkua. Älä ole apina ja aiheuta vaaratilanteita. Meinaan, että jos näitä sääntöjä rikot ja mälläät toisen kylkeen, voit kuulla mälläämäsi auton kuljettajalta: Mitä maksaja !
- Anonyymi
Montako rundia saa ajaa?
- Anonyymi
Yhtenä päivänä, kun ajoin ympyrään, joku tyyttäsi vasemmalla päin. Mielestäni ei ympyrässä kuulu tyytätä, kun kaikki haarat ovat samanarvoisia ja se saa mennä, kun ensiksi ehtii.
- Anonyymi
Ympyrään tulevalla on kolmio, eli ympyrässä jo olevaa pitää väistää. Tööttäys oli sinulle siis aiheellinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ympyrään tulevalla on kolmio, eli ympyrässä jo olevaa pitää väistää. Tööttäys oli sinulle siis aiheellinen.
Mä luulen, että se tyyttäsi peräkärryä. Ei kärryä kannata tyytätä, kun ei se mitään ymmärrä.
- Anonyymi
Mitä ihmettä Paimiolaiset? Eikö kiertöliittymä ratkaissutkaan kaikkia ongelmia.
No mutta sehän oli tiedossa jo aiemmin, ettei nää Paimiossa toimi. - Anonyymi
Kyllä turkulainenkin onnistuu liikenneympyrässä loistavasti kääntymään VASEMMALLE. Ainakin vilkusta päätellen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2364016Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411471
- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37930Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62770