Radio on yksinäisen paras ystävä.
Yksinäinen.Mikä on sinun suosikki radiokanava?
Ysinäinen.Mitä radiokanavaa kuuntelet?
34
1283
Vastaukset
- Anonyymi
YleX kanava on ilmeisesti jotenkin sääntöjen vastainen. Aivan käsittämätöntä sensuroimista ei niin minkään vuoksi. Pistää ihan huvittamaan.
- Anonyymi
Joo tämmöisiä nämä palstanatsit ovat. Se mikä heitä ei miellytä on kiellettyä. Sanotaan siis vaikka että iskelmä vaikka oikeasti en ole sitä mieltä. :))
- Anonyymi
Yle Puhe on mun lemppari. Tykkään kuunnella asiapuhetta. Muka-hauska hölötyspuhe tyyliin supersuositut jaajot ja kumppanit on mulle kidutusta.
- Anonyymi
Sama. Ei jaksa noita Jaajoja mitä muut kuuntelee töissä. Ylen radio suomi tai puhe.
- Anonyymi
Jaajo on pervo setämies, jota kuuntelee aina vaivautuneena.
- Anonyymi
YLE Radio Suomi.
- Anonyymi
Yle radio Suomi myös vaihtaessa kuntaa.
- Anonyymi
Aito Iskelmä tai HitMix. Joskus Novan Retro perjantai.
- Anonyymi
Se on hitmixin retroradio
- Anonyymi
ShitMix
- Anonyymi
En jaksa sitä hölötystä enkä mainoksia. Samaa kanavaa kun kuuntelee viikon niin oppii jo enimmät biisit ulkoa. En siksi enää paöjoa radiota kuuntele. Jos kuuntelenkin niin ulkomaisia nettiradioita luokkaa kerran kuussa. Muuten kuuntelen omaa levykokoelmaa. Muutama tuhat levyä.
- Anonyymi
Radio Pooki.
- Anonyymi
Aamusta heti alueohjelmii kuuntelen. Samoja vanhoja musakappaleita asiaohjelman välissä.
Puolelta päivin alkaa Yle X, Anni Saastamoisen jutut. PPP pääsee vauhtiin klo 14. Niillä riittää virtaa.
Jenny Poikelus ja Mika Parikka melkein aina äänessä, Pehkonen enemmän myöntelee. Kurkka googlesta PPP:n porukka. - Anonyymi
Radio Helsinki
- Anonyymi
Vuosia kuunnellut Radio Musaa. Mutta Alko tulla mitta täyteen kun tulee joka kerta kun ajan töistä kotiin jotakin naisen tekemää haastattelua, ja vielä sellaisella tasaisella mutinaäänellä.
Pakko vaihtaa kanavaa. Nyt kokeilussa Pooki. - Anonyymi
Ärsyttävää radiossa on se että sama soittolista jauhaa vuodesta toiseen. Samat biisit samaan aikaan päivästä.
Sitten kun ei ole juontajaa illalla niin se helkkarin mainostaminen katkaisee parhaat kappaleet 20 sekunnin jälkeen. Aito, aito iskelmä plaa plaa. Tiedän kyllä mainostamattakin mikä kanava on päällä. - Anonyymi
Tiätty radio dei siellä hyvää musiikkia
- Anonyymi
Radio Helsinki, YLE Suomi ja ehkä Radio City. Siinä ne parhaat. :-)
- Anonyymi
Ylen Ykkönen tai Puhe
- Anonyymi
Yle Suomi
Sieltä tulee joskus jopa älyllistäkin ohjelmaa.
Toisin on kaupallisten kanavien osalta. En jaksa kuunnella juontajien tekopirteää hölinää ja loppuun kuluneita soittolistoja. - Anonyymi
Itselläni kuuntelulistalla pyörii kourallinen marginaalisempaan elektroniseen musikkiin erikoistuneita nettiradioita. Vaikka joitain asemia tuleekin kuuneltua enemmän kuin toisia, niin paha niistä silti on valita erityistä suosikkia.
Dub-technoa on tullut kuunneltua ehkä eniten viime vuosien aikana ja tänään onkin soinut Chillkyway-niminen nettiradiokanava heti aamusta lähtien, joten olkoon se tämänpäiväinen suosikkini. - Anonyymi
Nova, jo monta vuotta. Tulee jo sellanen olo et juontajat ois mun tuttuja. Lauantai aamusin Janne Virtasen ihanan rauhoittava ääni.
- Anonyymi
Aamuisin joko radio Nova tai Pooki. Päivällä sitten noista jompikumpi. To ja ke iltaisin radio Suomi klo 18 eteenpäin. To ja pe iltaisin Pooki klo 18 eteenpäin. Viikonloppuisin joko Nova tai Pooki. Pookilla tulee toivemusiikkia viikonloppuisin klo 12-15 väli. Viikonloppuisin voin kuunnella sävel on vapaa ohjelmaa YLE radio ykköseltä silloin kun ohjelma tulee. Ei ole joka viikonloppu . Mulla ikää 38
- Anonyymi
UVB-76 taajuudella 4625 kHz.
- Anonyymi
MeNaiset, Suomipop, Suomirock, RadioDei
- Anonyymi
Ykkönen ja Puhe.
- Anonyymi
Mä kuuntelen suomipoppia, sit toosa kiinni kun alkaa tökkimään... novaa en siedä, sieltä tulee tyhmää puhetta ja vanhaa samaa musaa... rockradiota voin kuunnella, mut vanhat kanavat, niitä ei mun hermot kestä eli ylepuhe ym muut kalkkiskanavat.. ite olen vanha mut en siedä jaarituksia enkä tyhmää musaa...
- Anonyymi
Muutama vuosi sitten kuuntelin vielä Iskelmää, mutta kun alkoi tulemaan 5 kertaa päivässä Kari Tapion Juna kulkee niin kyllästyin ja vaihdoin Järviradioon. Nykyään lenkillä kuuntelen kännykällä Pookia ja usein kotonakin tabletin kautta kun en asu kuuluvuusalueella. Muita kanavia tää mummo ei jaksa kuunnella, varsinkaan sellaisia joilla valmiit soittolistat.
- Anonyymi
Yle Puhe lähes aina autossa. Jos, harvoin, kuuntelen musiikkia, niin sitten vaihdan Nostalgiaan. Kotona en ollenkaan laita radiota päälle ... tai no joo, ehkä n. kerran kuukaudessa.
- Anonyymi
Yksinäisen parhaat ystävät radio ja netti.
- Anonyymi
RadioDei ja RadioPatmos tänään.
- Anonyymi
Kun olen wanha käpyjenkerääjämies, kuuntelen Yle X:sää. PPP-triota vielä jotenkin kestän. Ylen maakuntaohjelmissa on usein surkea musiikin valinta.
Nyt Ukrainasodan aikana kuuntelen tasa tunnein Suomi-kanavan uutiset. Fanitan Ukrainan urheaa kansaa taistelussa ylivoimaista, barbaarista vihollista vastaan.- Anonyymi
Sitä se median seuraminen teettää - ajattelematonta puolueellisuutta.
Itse kuuntelen Venäjällä ja maailmalla kuukauden (tik tok hitit) top 100 listat. Pääsee vähän "ulkomaille" hengähtämään, ettei aina samaa mitä radiosta tulee. Kotimaista en voi kuunnella lainkaan, pelkkää valittamista miten taas joku jätti ja rakkaus lopahti. Venäjää en ymmärrä paljoakaan, joten niitä kappaleita kuuntelee mielellään. Bulgaria, Albania, Romania top 100 menee siinä samalla.
- Anonyymi
Tänään Patmos ja Dei ja RadioSuomi.Radio ja netti yksinäisen parhaat ystävät.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931438Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841400Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901125
- 81985
- 83979
- 39952
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66905Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v78888Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841