Voikohan sitä oikeasti seota kunnolla? Vai onko tämä nyt sitä? Välillä on tuntunut siltä, mutta jotenkin selvinnyt vielä. Mä en oikeasti jaksa ihmisiä, en noita uskonnonharjoittajia varsinkaan yhtään.Mulla ei riitä enää yhtään ymmärrystä ärsyttävän heikoille, tyhmille ja pelokkaille aikuisille ihmisille. Eikö ole muka ihan normaalia tuntea välillä suunnatonta vihaa? Aivan varmasti on. Turha kaunistella yhtään. Mutta pian en pysty liikkumaan enää tuolla, niin paljon sisällä kiehuu.
No ei sen puoleen, siellä kauaa liikutakaan enää. Aika käy vähiin. Yhtään ei parempi olo tule niistä ”tsempeistä”. Täyttä paskaa kaikki.
Hyvää yötä
4
72
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo reaktio tulee silloin, kun elää lähinnä aivojensa varassa. Turhauttaahan se. Mutta ei sinun pitäisi vihata ihmisiä ilman hyvää syytä. Se viha on sinussa, ei niissä toisissa. Tunnetko sisimmässäsi vihaa itseäsi kohtaan? Sinua voisi auttaa, jos pyrkisit ymmärtämään niitä toisia. Ei tarvitse ajatella samoin kuin he, vaan miettiä miksi he ajattelevat niin. Voit myös miettiä, mikä teitä yhdistää, eikä sitä mikä erottaa. Yritä rakastaa niitäkin ihmisiä ja välittää heistä. He ovat juuri niin hyviä kuin he pystyvät sillä hetkellä olemaan. Ja niin olet sinäkin. Oletko muistanut rakastaa itseäsi?
- Anonyymi
No olisiko syytä siirtyä välinpitämättömyyteen, sehän oli se rakkauden vastakohta.
- Anonyymi
Voi seota.
- Anonyymi
Niin, voi olla vaikeaa liikkua sellaisten ihmisten seassa joita tekisi mieli leipoa turpaan kun sitä selvästi kerjäävät. Väkivalta on kuitenkin väärin ja lyhytaikainen ratkaisu jolla ei voi ylpeillä. Mutta saako siitä nauttia, että halventajat joutuu olemaan varpaillaan? En tiedä vastausta tähän, mutta kadulla tilanne on kuitenkin eri kuin jossain muualla ja jos tuntuu siltä, että on oikeutettu rikkomaan toisen rauhaa halveksunnalla niin ei voi myöskään lähteä yleistämään, että tuollainen hän on kaikille tai välttämättä edes uhriutua jos metsä vastaa omalla tavallaan miten sinne huudetaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1386295Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto665211Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213260Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1082396Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12008Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271608Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161223- 801154