Hyvää yötä

Anonyymi

Voikohan sitä oikeasti seota kunnolla? Vai onko tämä nyt sitä? Välillä on tuntunut siltä, mutta jotenkin selvinnyt vielä. Mä en oikeasti jaksa ihmisiä, en noita uskonnonharjoittajia varsinkaan yhtään.Mulla ei riitä enää yhtään ymmärrystä ärsyttävän heikoille, tyhmille ja pelokkaille aikuisille ihmisille. Eikö ole muka ihan normaalia tuntea välillä suunnatonta vihaa? Aivan varmasti on. Turha kaunistella yhtään. Mutta pian en pysty liikkumaan enää tuolla, niin paljon sisällä kiehuu.
No ei sen puoleen, siellä kauaa liikutakaan enää. Aika käy vähiin. Yhtään ei parempi olo tule niistä ”tsempeistä”. Täyttä paskaa kaikki.

4

77

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo reaktio tulee silloin, kun elää lähinnä aivojensa varassa. Turhauttaahan se. Mutta ei sinun pitäisi vihata ihmisiä ilman hyvää syytä. Se viha on sinussa, ei niissä toisissa. Tunnetko sisimmässäsi vihaa itseäsi kohtaan? Sinua voisi auttaa, jos pyrkisit ymmärtämään niitä toisia. Ei tarvitse ajatella samoin kuin he, vaan miettiä miksi he ajattelevat niin. Voit myös miettiä, mikä teitä yhdistää, eikä sitä mikä erottaa. Yritä rakastaa niitäkin ihmisiä ja välittää heistä. He ovat juuri niin hyviä kuin he pystyvät sillä hetkellä olemaan. Ja niin olet sinäkin. Oletko muistanut rakastaa itseäsi?

    • Anonyymi

      No olisiko syytä siirtyä välinpitämättömyyteen, sehän oli se rakkauden vastakohta.

    • Anonyymi

      Voi seota.

    • Anonyymi

      Niin, voi olla vaikeaa liikkua sellaisten ihmisten seassa joita tekisi mieli leipoa turpaan kun sitä selvästi kerjäävät. Väkivalta on kuitenkin väärin ja lyhytaikainen ratkaisu jolla ei voi ylpeillä. Mutta saako siitä nauttia, että halventajat joutuu olemaan varpaillaan? En tiedä vastausta tähän, mutta kadulla tilanne on kuitenkin eri kuin jossain muualla ja jos tuntuu siltä, että on oikeutettu rikkomaan toisen rauhaa halveksunnalla niin ei voi myöskään lähteä yleistämään, että tuollainen hän on kaikille tai välttämättä edes uhriutua jos metsä vastaa omalla tavallaan miten sinne huudetaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1757
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1692
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1248
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1061
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1024
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe