TietoEvry 9.9 tällä tienataan

Anonyymi

Lafkan arvo saattaa nousta kohta, kun porukka on myyny hätäpäissään lappunsa. Osakeen tavoitehinta on 34€. Osaketta on myyty ihan kiitettävästi tänään ja 28 euroa on ollut kauppahinta lapulle, kun yksi osakkaista lähti käpyttelemään. Kurssi nousee jyrkän alamäen myötä takaisin kyllä, mutta menee kotvasen. Kuolleen kissan pomppu nähtiin päivällä jo 8.9.

https://www.inderes.fi/fi/yhtiot/tietoevry

Riskit on pienet ja osinkoa tulossa 66 senttiä 24.9.

Huom!
Osingon toinen erä 0,66 euroa osakkeelta maksetaan osakkeenomistajille, jotka ovat osingonmaksun täsmäytyspäivänä 27.9 2021 merkittyinä Euroclear Finland Oy:n pitämään osakasluetteloon tai Euroclear Sweden AB:n tai Verdipapirsentralen ASA (VPS):n ylläpitämiin rekistereihin. Osinko maksetaan 6.10.2021 alkaen Euroclear Finlandissa, Euroclear Swedenissä ja VPS:ssä sovellettavien menettelyjen mukaisesti.

Eli nyt jos koskaan on tuhannen taalan paikka tienata pikkusen. Joka lapulla 66 senttiä plus arvonnousu. Koska hyvin moni ostaa samaa lappua takaisin osingoillaan.

t: vinkkivinkki

2

995

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päivämäärä oli väärin 24.9 mutta mitäs pienistä, ostamaan...

    • Anonyymi

      TietoEvry on kieltämättä edullinen, mutta jostakin syystä se ei ole kiinnostanut ostajia.

      Usein tuon mielenkiinnon olemattomuuden syy paljastuu ennemmin tai myöhemmin. Liikaa riskiä tai näkymät ovat sittenkin huonot vaikka tällä hetkellä menisikin lujaa.

      Itse en tarttuisi tuohon ennenkuin siihen syntyy laajempi mielenkiinto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      264
      3231
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      77
      1295
    3. 66
      1203
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1039
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      48
      933
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      931
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      48
      824
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      41
      772
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      772
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      708
    Aihe