Ja jostain sinä taas pulpahdit mieleeni. Miten voit rakas mielikuvitusmieheni? Tule lähelle. ❤️
Tässä aivan rauhassa katselen seitsemän uutisia...
Anonyymi
29<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Hyvin voin. Närästää.
Kävin lenkillä pitkin jänkiä ja jylhiä vaaroja. Olipa huikean hieno kokemus. Luonto on voimia antava lähde ja siellä jossakin haluan aina kulkea. Sopiihan sinne yksi tietty nainenkin kaveriksi.
Vae jänkhällä, uskomatonta että siellä voi joku edes elää.
En oo mikään mielikuvitus - , vaan oikee immeinen
No mutta tuohan kuulostaa oikein skandinaavisen eksoottiselta! Kumminkin köpöttelit jossain betoniviidakon lähimetsässä 😉
Esiinnyt taas toisena, häpeä.
Eiköhän mies esiinny tällä kertaa ihan itsenään, luulisi, että työnantajasi antaisi jo ehdotuksen olla vetämättä koko konkkaronkkaa lokaan jo tässä vaiheessa, sillä tuli taitaa jo poltella takamuksissa ylimielisestä otteesta huolimatta.
Ikävä että maikkarin uutisista..
Uppouduin sitä katsellessa niin kutsuttuun Transsiin ja matkasin mieleni syövereistä hänen luo, mitään tietoa mitä uutisissa puhuttiin. No sen muistan että huomenna lämmintä piisaa jos aurinko vaan paistaa. :D
Trance on parasta ja täynnä tunnetta. <3
Menee paremman musiikin puutteessa. 🕺
Parempaa on hankalampi löytää, ja tanssiminen on terveellistä. <3
https://askelterveyteen.com/tanssimisen-terveysedut/
Kaikella rakkaudella, olen koko "pienen ikäni" tanssinut kaikkea lattareista hiphoppiin, mutta kiitos kuitenkin. ;)
Kuka katsoo tv-uutisia vuonna 2021??? Se on aina kunkin uutispalvelun tv-toimituksen subjektiivinen suppea valikoima maailmantapahtumista. Tosin, usean uutispalvelun sivuilta kun lukee samasta uutistapahtumasta niin saapi koostettua eheämmän kuvan todellisesta ja uutispalveluiden subjektiivisuudet vaimenevat.
Tv-uutiset on 1950-lukua.
Itseasiassa naisten tapojen ja valintojen kyseenalaistaminen on 1950-lukua, darling 😉
Televison katsominen on haitallista, kultu kullankimallukseni mun.
https://www.lifehack.org/articles/productivity/11-reasons-you-should-stop-watching-television-now.html
Älä ala opettamaan nyt yhtään kuule.
Ei pitäis tarvita kun yleissivistykseen kuuluvaa tarinaa kirjoitan.
Tarinaa nimenomaan, satusetä. Seitsemän uutisten katselun johdosta alat linkkailemaan jonninjoutavia, kuten sanoin, älä opeta.
TV-uutiset on 1950-lukua ja ainoa keino millä itänaapurin putler saa siperian vanhat kävyt aivopestyä hallinnon valheilla, nuoremmat sukupolvet tietävät todellisuuden eivätkä katso tv:tä.
Puhut lampaista nyt, minä olen leijona. Kiitos.
Ei kai sillä ole elämässä muutakaan ole.
Kirjoitit aivan kuin venäläinen trolli joiden tehtävä on vain haukkua Suomea ja suomalaisia ja yrittää luoda epäjärjestystä ja kakofoniaa väestöön. Ja sellainen trolli oletkin.
Miten ihmeessä sä sellaisia ehdit katsomaan, mun kaikki aika kai menee ihan tän fantasian parissa, yötä päivää. Mitään maailmanmenosta enää tiedä.
Joo eilen olikin poikkeus, yleensä mietinkin vain häntä päivät pitkät yksinomaan hänelle tehdyn alttarin ääressä samaa mantraa hokiessani ja sikiöasennossa heiluessani, mutta siis eilen katsoin uutisiakin. 😱
No niin, tässäpä oli ”pirkon” pirtaan sopiva provo, millä maalittaa lähimmäistä.
Mielikuvitusmieheni... kuulostaa kivalta,
Olisi mukavaa jos se olisin juuri minä, tulisin viereesi ja ottaisin hellästi kainaloon.🤗
T. Mies
Tästä provosta ei vielä haaramehut irtoa, kun tästä puuttuu se taikasana ”nainen”
Menee liian lälläilyksi.