Onko nyt viimein eräät tajunneet kuinka kova kannatus on aborttilain lievennyksellä. Siltä vaikuttaa kun saa lukea näitä epätoivosia riekkumisia. Laki muuttuu, mitään ette sille voi. Hauskinta oli lukea että joku kieltää meillä mitään aborttilakia edes olevankaan. Mitähän sitä sitten ollaan muuttamassa jos ei aborttilakia just. Taisi tulla nyt löysät lopullisesti punttiin. 🙂
Hermot pinnassa
23
159
Vastaukset
- Anonyymi
Abortti nimeä kantaa murha jossa tapetaan lapsi.
- Anonyymi
Mitäs se vajakki kusikullinlutkuttaja nyt hinkuaa tietää?
- Anonyymi
Joko kusiroiske lensi mielipuolimurhiksen läträttäväksi?
- Anonyymi
Abortus arte provocatus = Raskauden keskeytys.
Ota lääketieteestä selvää jantteri.
- Anonyymi
Ainoat jotka vastustaa enää abortteja on enää kaikkein hurmoksellisimmat uskovaismiehet jotka ei pidä muutenkaan naista eläintä paremmassa arvossa. Jopa Kristillisdemokraattien nuori polvi jo hyväksyy abortin. Sitä pidetään naiselle hyvänä vaihtoehtona. Räsänen on jo selkeästi dementoitunut ja joku mies aivopessyt selvästi.
- Anonyymi
"Jopa Kristillisdemokraattien nuori polvi jo hyväksyy abortin"
Mutuilee suosijafanaatikko YHDEN henkilön tulkinnallisen blogimielipiteen perusteella. XD Niin epätoivoista...
"Ainoat jotka vastustaa enää abortteja on enää kaikkein hurmoksellisimmat uskovaismiehet"
Joo, ja lapsia suojelevia Naisiakaan ei sitten ole siellä mutukuplassasi enää ollenkaan olemassa. XD XD XD Olet edelleen marginaalisessa vähemmistössä, onneksi.
- Anonyymi
Meksikossa olikin maanjäristys jo, mutta varoitetaanko suomalaisia.
- Anonyymi
Transleikkurilla voi leikkauttaa kohdun aivojen tilalle.
- Anonyymi
Nyt ne tais tulla punttiin. Eduskunta on asiasta äänestänyt.
- Anonyymi
Eipä näy. Kansan enemmistön hyväksyntäähän tälläkään ei vaan edelleenkään ole eikä tunnetusti uskalleta kysyäkään. Olisihan se femakkoräyhien suurin pelko kun laki pitäisikin sen mukaan muuttaa ihan toiseen suuntaan...
- Anonyymi
Vai niin, että tännekään ei sitten saa sanoa mitään ss-sakille epämieluisaa ja lähes kaikki "väärää" mieltä oleva ruikutettu poistoon. : )
Trolli hihkuu lasten tappamistahdin räjäyttämistä ja ahnas kuola valuu ja kieli lipoo jo viattoman veren makua..
Missä se "kova kannatus" näkyy? Hermot pinnasssa ja epätoivoinen paniikki jyllää kun miljoonien enemmistö EI ole tätä roskaa kannattanut eikä sen takana ole kuin pienen mutta sitäkin räyhäävämmän vähemmistön riekkumiset. Kansan tahtoa ei edelleenkään haluta eikä uskalleta kysyä, koska kävis äkkiä kusiset ja lakia olisikin ryhdyttävä muuttamaan ihan toiseen suuntaan. ;)
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345