eli siis, missä ois semmonen kampaaja joka värjäis tukan vaaleeksi ja mustia raitoja.
haluaisin semmosen ku oli Christina Aguileralla aikoinaan...
oon käyny kyselemässä mutta suunnilleen kukaan ei suostu semmoista tekemään, koska minulla on jo vaaleet hiukset muutenkin.
eihän sillä ole väliä, olen maksava asiakas ja pitäis tehdä niinkuin minä haluan!
platina blondia tai semmosta hopeen vaaleeta väriä haluisin....
kertokaa jos tiedätte.
missä?!?!?
7
1097
Vastaukset
- jonnahy
käyppäs kysymässä amiskan parturi-kampaamo puolelta,siellä luulis tekevän ja vielä alennuksella elikkäs opiskelija työnä.
- tippi
niin. mutta en oikein luota niihin amiska ihmisiin.. koska ne opiskelee ja sitten jos menee vikaan sun muuta niin eipä naurata... kiitos vinkistä kuitenkin.
hakusessa olisi ihan kampaamo. - Jonnahy
tippi kirjoitti:
niin. mutta en oikein luota niihin amiska ihmisiin.. koska ne opiskelee ja sitten jos menee vikaan sun muuta niin eipä naurata... kiitos vinkistä kuitenkin.
hakusessa olisi ihan kampaamo.Menet kampaajalle,ja sanot, että voitte tehdä kirjallisen sopimuksen,että jos jokin menee vikaan ja hiukset kärsivät(niinkuin tekevätkin) niin se ei mene kampaajan piikkiin.
Näin yksi kaverini teki ja sai haluamansa hiukset! - Jonnahy
Jonnahy kirjoitti:
Menet kampaajalle,ja sanot, että voitte tehdä kirjallisen sopimuksen,että jos jokin menee vikaan ja hiukset kärsivät(niinkuin tekevätkin) niin se ei mene kampaajan piikkiin.
Näin yksi kaverini teki ja sai haluamansa hiukset!joku kampaaja suostuu..=)
Toivottavasti! - tippi
Jonnahy kirjoitti:
joku kampaaja suostuu..=)
Toivottavasti!oon minä sitäkin miettiny :)
että tekisin jonkun "vapautuksen" niille että jos tukka lähtee päästä niin sitten ei niitten tartte siitä hätäillä :D
pitää sitten varmaan etsiä jos ei kukaan tiedä mitään paikkaa...
- tippi
vinkkejä kaivataan edelleen!
- Anonyymi
Haluan käydä kampaajalla paikassa, jossa ei ole muita asiakkaita tai tekijöitä. Vaan mistä löydän hyvän, yksin toimivan kampaajan? Vinkkejä, kiitos :)
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst14610947Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58623856Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i393763Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1873592PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1003441Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,933262Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.691914Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis151237Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt154915Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun264889