Kovasti kuitenkin sen varjolla nyt rahaa kerätään, joka päätyy minne ?
Maailman "flipperit" keksineet uuden rahastus keinon rikastuakseen.
Että maksa minulle niin ilmasto paranee. On kaikennäköistä jujua ilmastosta, myös postiautossa lukee "ilmasto ystävällistä postia" Mikä senkin tekee ystävälliseksi, kun on samanlaista kuin ollut vuosikymmeniä.
Minä nyt kuitenkin lähden "ilmasto paheellista" päivän tointa tekemään hätää kärsivien konttoriin.
Mitä ilmasto on ? taitaa olla kaikkille liian kaukainen osaamaton ala
6
132
Vastaukset
- Anonyymi
Minnekö ilmastosyistä kerättävä raha päätyy?
En tiedä, mutta tiedän että sen pitäisi päätyä niihin maihin ilmastoystävällisen infran kehittämiseen jotka eivät vielä ole ilmastoa pilanneet kuten me.
Tämä siksi, että maapallo ei kestä sitä että kaikki alueet toimisivat kuten me länsimaalaiset ollaan toimittu pilaamalla ilmastoa koko teollisen kehityksen ajan.
Kiinalaisilla, intialaisilla ja afrikkalaisilla on ihan yhtälainen oikeus rakentaa elintasonsa pilaamalla ilmastoa kuten meilläkin on ollut. Maapallo sitä ei toisin kestä ja meille länsimaalaisillekin käy köpelösti silloin.
Eli, eiköhän se ole meidän oma etu että korvataan heille aiheuttamamme vahinko auttamalla heitä kehityksessä ohittamaan ilmastonpilaamisvaihe etteivät he tee yhtä tyhmästi kuten me tehtiin.
Se maksaa joka on vahingon aiheuttanut - eikö? - Anonyymi
Meillä on puhdas ilma emme ole siitä kellekkään maksuvelvollisia.Joka toisin väittää on väärässä. Punavihreitten juju koko ilmasto jotta saisivat rahamme maailmalle jakeluun.
- Anonyymi
Me suomalaiset pilaamme ilmastoa yhä enemmän kuin kiinalaiset/henkilö ja olemme sitä pilanneet koko teollisen historian ajan. Aiheutettu vahinko pitää tietenkin korvata.
Siksi olemme maksuvelvollisia koska aiheutettu vahinko pitää tietenkin korvata.
5,5 miljoonaa suomalaista pilaa ilmastoa enemmän kuin 5,5 miljoonaa kiinalaista.
Ilmastonpilaamisella tarkoitan tässä kasvihuonekaasujen tuottamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me suomalaiset pilaamme ilmastoa yhä enemmän kuin kiinalaiset/henkilö ja olemme sitä pilanneet koko teollisen historian ajan. Aiheutettu vahinko pitää tietenkin korvata.
Siksi olemme maksuvelvollisia koska aiheutettu vahinko pitää tietenkin korvata.
5,5 miljoonaa suomalaista pilaa ilmastoa enemmän kuin 5,5 miljoonaa kiinalaista.
Ilmastonpilaamisella tarkoitan tässä kasvihuonekaasujen tuottamista.https://www.partisaani.com/news/enemies/2021/08/12/kymmenien-miljoonien-kaupat-veronmaksajat-ostivat-ohisalon-miehelta-tappiollisen-bisneksen/
Vihreiden rehellisyys perustuu kaverille lobbaukseen ja ilmastomuutoksen torjuminen jää toiseksi, kun katsotaan vihreiden kähmintää...
Oikeilla jäljillä olet!
- Anonyymi
Suomi on niin puhdas maa ettei täällä ole saasteita,verraten niin moniin...moniin maihin.
Kunhan Helsinki saataisiin vielä mereen laskemattomaksi likaviemäriksi, täällä olisi kaikki mallillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2185227Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy465030Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2062797Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171352368- 652002
- 671804
- 2081694
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1841333Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.3081136Talokauppoja
Mikä tuo huutokaupassa Ahventiellä olevan talon historia on kun ei näytä tarjouksia tulevan ? Jo toisen kerran tarjollaj8936