Muutamia ulosajoja

Anonyymi

Alueella sattunut ulosajoja? onko kuskit olleet ajokuntoisia? eikä päänsekoittajia ole käytetty? ennen ajoaan?

12

1216

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä se sinulle kuulluu? Pidä huoli omista asioistasi.

      • Anonyymi

        Jos ajoneuvon tilanne nopeus on liian kova,saattaa metsähallitus kutsua? ja penkin ja ratin välissä istuu n.17v henkilö? nokian turma oli todella vakava .menehtyi 3 nuorta.


      • Anonyymi

        MOTO.PONSSE.Moottorisaha ovat tehokkaampia puiden kaatajia ,kuin esim henkilöautot??


      • Anonyymi

        Mediassa kirjoituksia,Jopa n,40 000 kpl 17vuotiaat saanneet autojen ajokortin?? ottaako mikään taho vatuuta,yli kovista ylinopeuksista.vakavista kolareista,kuka em,hankkii autot??


    • Anonyymi

      ei saa hurjastella,Neste ralli 2021 on syksyllä.

    • Anonyymi

      Jos oikeasti haluat tietää, soita poliisille. Uskallatko?

      • Anonyymi

        Eihän keuruulla Kännissä ajeta!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän keuruulla Kännissä ajeta!

        Mustat renkaiden ylimääräiset jäljet vähentyneet .Donitsit .


    • Anonyymi

      Tampereella joku ajannu viime yönnä OK talon pihan kotipuuhun.Kuski on unohtanut,parhaita puun kaatajia ovat esim:: Harvesteri, Moto MT saha. jopa poka sahakin. kallein ja huonoin on ehdottomasti henkilöauto ???

      • Anonyymi

        Minkäs teet kun työmaa lähtee käsistä.


    • Anonyymi

      Joo,se on ikävää ei opita edes kaverin lähdöstä, kun tulee taas Perjantai-ilta ,.niin hana pohjaan , vaik akuenopeus olis miten pieni ! Ja taas sytytetään kynttilöitä. Se on tuo ihmisjärki niin käsittämätön, liian suurella nopeudella ei vain se auto pysy käsissä, vaik olis auton sisällä miten kivaa tahansa, miks lopettaa se kiva hurjastelulla ?? Ja kavereitten kiva.

    • Anonyymi

      Näitä tieltä suistumisia , pylvääseen tai kiveen ajoja on tapahtunut maailman sivun, joten ei mitään uutta auringon alla. Tai on sentään, nyt on eräs takavuosien ääniharava herännyt vaatimaan nopeusrajoituksia sinne ja tänne. Ilmeisesti kuvittelee lisäävänsä äänisaalistaan seuraavissa vaaleissa mutta hän ei ole huomannut, että häntä aiemmin äänestäneet mummot ja papat ovat jo suurelta osin portinvartija Pietarin puheilla. Nuorempi kansanosa, vai onko se kansanryhmä, osaa jo itsekin ajatella eikä tarvitse saarnatuolista annettuja ohjeita.

      Itsesuojeluvaihtoa vailla olevia olemattoman ajotaidon omaavia on aina ollut ja aina tulee olemaan eikä siinä mitkään nopeusrajoitukset auta sillä esim. nämä viimeaikaisetkin onnettomuudet ovat tapahtuneet ylittämällä vallitsevan nopeusrajoituksen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1927
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1322
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      102
      1076
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      918
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      914
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      771
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      662
    8. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      538
    9. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      71
      537
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      511
    Aihe