Jos Kuhmoisten syrjässä olosta on paljon haittaa, niin koronan hoidossa ei ole haitannut yhtään. Siihen vielä, kun lisää sen, että Kuhmoisissa on Suomen paras rokotekattavuus, niin ei mikään ihme, että tautitapaukset ovat minimissään. Yli 65-vuotiaiden rokotekattavuus on 92% ja siihen ei pystytä missään muualla. Käytännössä kaikki risikiryhmäläiset on rokotettu.
Korona hoituu
Anonyymi
1
94
Vastaukset
- Anonyymi
Turhaa hehkutusta tuo rokotemäärä. Tänään uutisoitiin kuntia, joissa paljon rokotettuja. Iäkkäitten ihmisten kunnat edustettuna. Kuhmoisissa on siksi tuo prosentti noin korkee, että täällä ollaan niin vanhoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.754246Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112263Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2411437- 1551436
- 1201271
- 1131195
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721119Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81096- 601004
- 35936