Aika paljon sitä pitää olla pokkaa joka vielä kehtaa vihjailla julkisesti minkä verran on toisen ihmisen mainetta pilattu koska kysymyksessä on rikos, joka ei muutenkaan ymmärrä asioista niin ei pitäisi ottaa kantaa mitä on vainoaminen ja kunnianloukkaus. onkohan missään muualla Suomessa näin typerää laajamittaista touhua ollut.
Ajattelemattomuuttako
4
768
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä touhu on sen naisen touhuja joka huuteli lehden palstalla että poliisi sanoi sitä ja tätä kun tämä touhu alkoi, en usko että Haapajärven poliisi on noin 20v sitten kuitenkaan kehottanut aloittamaan myöhemmin ala arvoisen kodin luona tapahtuvan vainoamisen. Se ei ole yhtä kuin lainvoimainen tuomio mitä poliisi sanoo. Se ei muuta asiaa miksikään vaikka sitä tehdään isommallakin porukalla eri henkilö vuorollaan, sitä kutsutaan joukko vainoamiseksi. Kyllä paikalliset asukkaat tietävät mikä on normaalissa muodossa tapahtuvaa liikennettä kylätiellä.
- Anonyymi
Joille ei sovi Suomen lakien mukaan asioiden hoitaminen niin voi mennä sitä omaa agendaansa esittämään vaikka tervanevalle, se ei vetele että tuntemattomat tulee toisten kotien luo pyörimään autolla aivan järjestäytyneesti navigoinnin opastamana. Mitä se tuo touhu oikein on että jonkun tietyn ihmisen mielipide on se ainut "oikea" asioita selvittämättä. Törkeintä on se että päin naamaa valehdellaan kyseenalaisilla reissuilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joille ei sovi Suomen lakien mukaan asioiden hoitaminen niin voi mennä sitä omaa agendaansa esittämään vaikka tervanevalle, se ei vetele että tuntemattomat tulee toisten kotien luo pyörimään autolla aivan järjestäytyneesti navigoinnin opastamana. Mitä se tuo touhu oikein on että jonkun tietyn ihmisen mielipide on se ainut "oikea" asioita selvittämättä. Törkeintä on se että päin naamaa valehdellaan kyseenalaisilla reissuilla.
Paikallisilta kysyn että kehtaatteko näin törkeän laittoman ihmisarvoa loukkaavan farssin takana seista, jos kaveripiiri on tällä tasolla niin on johtopäätöksen aika.
- Anonyymi
Suosittelen muutamia paikallisia lottoamaan koska näyttää olevan noin uskomatonta "tuuria" vuodesta toiseen etteivät koskaan satu juorutien päälle saman aikaisesti näytelmä sakin kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181600
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991458Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35849Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29819Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34718Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56698Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37690Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42679Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653