Osaako joku auttaa?
https://youtube.com/shorts/7xm-g3dEE4M?feature=share
Honda 5hv vaihde ei mene päälle
5
651
Vastaukset
- Anonyymi
100 pistettä videosta! Joku osa on irronnut tai mennyt poikki tai muuten särki. Ei välttämättä iso vika. Etänä paha ottaa enemmän kantaa. Soita merkkihuoltoon niin asia todennäköisesti selviää tai ainakin saat lisätietoa mahdollisista vaihtoehdoista.
- Anonyymi
Siellä on sellainen turvavaruste, joka estää vaihteen kytkemisen päälle, jos kaasukahvaa on käännetty ohi tyhjäkäynnin.
Tarkasta sen toiminta näin alkksi. - Anonyymi
En tunne tuon Hondan rakennetta, mutta omassa 5 hp koneessa ja muissakin on vaihdetangon jatkos lähellä perän liitoskohtaa, yläpuolella rungossa.. Usein tuo jatkos löytyy ison kolikon kokoisen muovisen peitelevyn takaa, muovilevyn saa auki esim. tasakärkisellä ruuvarilla jatkoksen saa auki/kiinni parilla pienellä kiintoavaimella. Suuremmissa koneissa jatkos on rungon ulkopuolella esillä, näkyy yleensä paremmin kun vaihde on peruutusasennossa. Jos jatkos on löystynyt niin vaihdevivun voima ei siirry perään, ja luultavasti vaihteen kääntäminen tuntuu jotenkin " löysältä".
- Anonyymi
Kiitoksia vaan, taidan viedä korjaamolle
- Anonyymi
Luovuttaja!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751390Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431269Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521076Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551048- 51775
- 65744
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62727Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39708Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44671- 30627