Miksi vakuutusyhtiön lääkäreitä ei ole terveyskeskuksissa?
En ole tavannut missään heidänlaisiaan ammattilaisia.
Terkkarin jonot lyhenisivät nopeasti.
Tämä lääkäri hoitaisi 3 potilasta siinä ajassa kuin oikea terkkarilääkäri.
Koulutuskin on aivan eri tasolla kuin terkkarilääkärillä.
Yksikään terkkarilääkäri ei hoida potilasta puhelimessa.
Vakkarilääkäri hoitaa nopeasti ja tehokkaasti potilaansa puhelimessa ja jopa kirjeellä. Ei edes tarvitse nähdä potilasta.
Tämä jos mikä on sitä ammattitaitoa?
Vakuutusyhtiön lääkärit
2
108
Vastaukset
- Anonyymi
Puhut asiaa.
Toinen ryhmä on poliisilääkäei.
Mies juoksee maratonin ja hiihtää 2000km. talvessa, niin polisilääkäri toteaa miehen niin raihnaisksi ettäperuttaa ajokortin.
Sairaalalääkäri toteaa miehen työkyvyttömäksi, mutta vakutuslääkäri toteaa potilaan tökykyiseksi.
KYLLÄ JOSSAIN ON PALJON MÄTÄÄ!! C - Anonyymi
Mielestäni vakuutuslääkäreissä ei paljon hyvää ole.
Toki ammattitaitoa taitaa löytyä, mutta kun he tekevät lausuntonsa tapaamatta/näkemättä koko potilasta, useimmiten niinpäin, ettei mikään tule potilaan eduksi.
Lausunnot tehdään ja muokataan niin, ettei vaan vakuutusten tarvitsisi korvata yhtään mitään.
Tekstitkin voivat olla sen verran mutkikkaita, vaikeaselkoisia, ettei tavalliset kansalaiset edes ymmärrä mitä, ja miten niissä kirjoitetaan.
Jos olisi omaa tietotaitoa jossain tuollaisessa tapauksessa, saattaisi jostain lausunnoista jotain porsaanreikiä löytyäkin.
Ja saattaa terveyskeskuksissakin, kuin myös yksityisillä, olla töissä lääkäreitä, jotka tekevät myös vakuutuslääkärin hommia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 181986
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs561814- 821453
- 1761428
- 211399
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3091397Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti981015Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä62994Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää34975- 349884