Ystäväni eivät halua olla enää ystäväni virheitteni vuoksi. Vaikka ne eivät kohdistuneet heihin, he eivät voi hyväksyä käytöstäni siitä, mitä menin kostamaan eräälle henkilölle, tästä huolimatta, että tämä henkilö on itse kiusaaja!
Luottamuspula
14
1905
Vastaukset
- Anonyymi
Luottamuspula voi syntyä, jos käyttää ns ystäviä hyväkseen pelinappuloina eikä ole sen parempaa puolustusta, kuin sanoa, että ”enhän minä teistä ole puhunut”. Luottamuspula viittaa siihen, että olet valehdellut suut ja silmät täyteen ja ihmisten ei tarvitsekaan hyväksyä sitä, että heidän rooli on ollut lähinnä shakkinappulan arvoinen.
- Anonyymi
"Luottamuspula viittaa siihen, että olet valehdellut suut ja silmät täyteen ja ihmisten ei tarvitsekaan hyväksyä sitä, että heidän rooli on ollut lähinnä shakkinappulan arvoinen."
Vihaan myöntää sitä, mutta totta.
- Anonyymi
Kostaminen on tyhmin tapa oikaista yhtään mitään.
- Anonyymi
Mollukka kihelmöi taivaalla
https://m.youtube.com/watch?v=3e92NtmsuHw
Ei mitään uutta auringon alla. Ei yhtään mitään. - Anonyymi
Ystävät ja viholliset kannattaa pitää erillään toisistaan ettei tule eturistiriitoja.
- Anonyymi
ihan oikein, että joku patologinen valehtelijanarsisti jää joskus kiinni.
- Anonyymi
Kyllä sä olet itse se kiusaaja, jos olet valehdellut silmät ja suut täyteen ja käyttänyt typeriä hovi-ihmisiäsi välikappaleina kostoissasi. Eiköhän sullekin löydy juuri sopivia "ystäviä" jostakin, heidän kanssaan voit punoa valheita ja juonitteluja täysin vieraista ihmisistä.
- Anonyymi
Ja teidän vuoksi viillän kurkkunne auki, ettäs tiedätte.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja teidän vuoksi viillän kurkkunne auki, ettäs tiedätte.
Ei harmainta aavistusta, kuka sinäkin olet. En tunne höyrypäitä irl. Joten tuskin sinäkään kirjoitat oikeille tuttavillesi.
- Anonyymi
Paljon on suomessakin typeriä ihmisiä, jotka luulee oikean elämän olevan pelkkää draamasarjaa.
Kukaan ei jaksa olla ystävä sellaiselle, joka on vain aina vailla antamatta mitään itse.- Anonyymi
Ei todellakaan jaksa olla. En ole etsimässä ystävää vaan kumppania, joka samalla olisi myös ystäväni.
- Anonyymi
Minulla meni luottamus pula jo aikoinaan meni sisareni.Hän edessä makea ihana, ottanut minut silmätikuksi.Koko ikänsä ollut lihava.Minunko syy ja minun täytyy hänen henkinen väkivalta kärsiäkkö? Olkoon en tervehdi jos näen.
- Anonyymi
Tilanne luku tai väärin lukeminen? Omat kokemukset toisesta voivat olla kovin erilaisia muiden kanssa. Toisen kunnioittaminen ja arvottaminen omista/toisen toilailuista voivat jakaa mielipiteitä. Aina ne ei mene yksiin.
Häpeän tunne voi etäännyttää toisista. Luottamuspula voi syntyä pienistäkin asioista, jotka toinen kokee suuremmiksi tai eri tavalla (mielikuvat syntyy milloin mistäkin, aina ne ei kohtaa). Jännitteet syntyy epävarmuudesta. - Anonyymi
On epärehellistä, että kiusaajilla on "kavereita". Eivätkö he voisi erota toisiaan ajan myöten epärehellisyyden takia?
https://www.vauva.fi/keskustelu/3194591/onko-tytoilla-tavallista-etta-ystava-samalla-myos-kiusaaja?page=1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523446Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40795
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721