mopopojilla näyttää taaskin menevän villiksi touhu. milloinkahan poliisi puuttuu asiaan? monikohan mopo mahtaa olla laillinen. veikkaan että aika harva. villin näköistä on touhu kun keulivat jalankulkijoiten ja autoilijoiden seassa.
moporatsia
2
1104
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa keulintaa se on Oulussakin. Ei kiinnosta PolPoa, väärinajattelevien vaino ja pervomarssiin osallistuminen virkapuvussa, virka-autolla, työajalla kiihottavat paljon enemmän. Ja kaikkihan tiedämme, että PolPo ja Demla kiihottuvat äärimmäisen herkästi tuollaisesta!
- Anonyymi
olen kahdeksan vuotta pyytänyt poliisia valmomaan tätä touhua turhaan.Ei ole tapahtunut mitään .Paikallis lehteenkin sain pari riviä.poliisille oisi helpoa kun menis koulun pihalle.siellähän ne on rivissä.poliisin pitäis käydä ennenkun koulut loppuu.
Kun kerran tuli poliisi sokkarin pihalle .heti kännykät soi ja ilmoitus levisi äkkiä. Poliisi lähti ja homma jatkui samaan malliin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491