mopopojilla näyttää taaskin menevän villiksi touhu. milloinkahan poliisi puuttuu asiaan? monikohan mopo mahtaa olla laillinen. veikkaan että aika harva. villin näköistä on touhu kun keulivat jalankulkijoiten ja autoilijoiden seassa.
moporatsia
2
1154
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa keulintaa se on Oulussakin. Ei kiinnosta PolPoa, väärinajattelevien vaino ja pervomarssiin osallistuminen virkapuvussa, virka-autolla, työajalla kiihottavat paljon enemmän. Ja kaikkihan tiedämme, että PolPo ja Demla kiihottuvat äärimmäisen herkästi tuollaisesta!
- Anonyymi
olen kahdeksan vuotta pyytänyt poliisia valmomaan tätä touhua turhaan.Ei ole tapahtunut mitään .Paikallis lehteenkin sain pari riviä.poliisille oisi helpoa kun menis koulun pihalle.siellähän ne on rivissä.poliisin pitäis käydä ennenkun koulut loppuu.
Kun kerran tuli poliisi sokkarin pihalle .heti kännykät soi ja ilmoitus levisi äkkiä. Poliisi lähti ja homma jatkui samaan malliin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902717- 2011044
- 66907
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti149855- 61727
- 55684
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18601- 51565
- 55515
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?54510