Koskelan murha tapaus

Anonyymi

Koskelan kolme nuorta murhaajaa ovat kuulemma tyytymättömiä tulevaan tuomioonsa. Minä ihmettelen kuinka he kehtaavat valittaa saamastaan tuomiosta ?
He olivat tekonsa tehdessään vasta 16-vuotiaita mutta kuitenkin jo paatuneita ja kovia. Kaksi heistä oli tuntenut uhrin jo päiväkoti ikäisestä lähtien ja olivat käyneet toistensa luona kylässä. He olivat olleet ainakin ennen kaverereita keskenään. Siksi uhri ilmeisesti jaksoi uskoa heistä vielä hyvää ja jotenkin luotti heihin, vaikka he olivat pahoinpidelleet häntä jo kolme kertaa ennen tätä viimeistä pahoinpitelyä. Paitsi että he pahoinpitelivät uhriaan tuntikausia lyömällä, potkimalla, hyppimällä rintakehän päälle, he myöskin sylkivät ja virtsasivat uhrin päälle ja loittoivat jotain paukkupatruunoita hänen pakaroidensa väliin ! Tällätavoin he osoittivat halveksuntaa tätä uhriansa kohtaan. Mutta nämä teot osittavat parhaiten, millaisia ihmisiä he ovat, paitsi että he fyysisesti julmasti ja raaasti pahoinpitelivät tuntemansa uhrin, he ovat myös henkisesti kovia ja julmia. Heiltä täytyy puuttua myötätunnon ja empatian kyvyt aivan kokonaan, puhumattakaan omasta tunnosta. He eivät ole varmaan edes ajatelleet uhrin tuntemaa fyysistä ja henkistä kärsimystä, eikä myöskään uhrin omaisten tuntemaa suurta surua tapahtuneesta ja pojan kuolemasta. Nämä lome nuorta murhaajaa tulevat syyllistymään suurella todennäköisyydellä pahoinpitelyihin, väkivallatekoihin ja murhiin myös myöhemmin elämässään. He eivät ansaitse minkäänlaista lievennystä tuomioonsa, vaan päin vastoin.

4

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tietääkseen yksikään ei ole vielä valittanut. Tyytymättömyyden ilmoittaminen ja valittaminen ovat kaksi eri asiaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä heidän olis paras istua määrätyt vuodet!!! Olis aikaa miettii mitä tuli tehtyä! Mutta laki on laki ja pääsevät puolella!!. On aivan se mitä on poikien tilevaisuus! Apujahan on saatavilla mutta miten jatketaan elämää😑!Kyllä tämä on yksi karmeimista tapauksista järjetön!!!. Nyt korialla koulussa ja muualla tehtyjä rikoksia!!!. Ainahan on ollu mut nyt raaistuneet ja nuoret !!!. Ei voi ymmärtää tätä maailman menoa😢🤢!

      • Anonyymi

        Ei edes sinne päinkään. Koska tekijät olivat rikosta tehdessään alle 21 vuotiaita, niin he istuvat tuomiosta 1/3.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      2571
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      205
      1198
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      113
      1111
    4. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      389
      940
    5. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      299
      933
    6. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      101
      912
    7. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      66
      878
    8. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      62
      855
    9. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      851
    10. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      849
    Aihe