Taitaa olla Lääkäreillä sisäpiiri tietoa purkukuulan tulosta. Jos ei yhtään hakemusta noinkin kova palkkaseen hommaan. 2 edellistäkin haisto jotta nyt vetään. Sitten kun purkavat viellä tehtaat, niin siinähän se oli. Ruokakaupat ja Alko jää.
Jämsän Sairaala.
Anonyymi
181666
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Nyt et ymmärrä yhtään. Tuo virka jää tarpeettomaksi ensi vuoden lopulla. Siksi se ei kiinnosta.
Eiköhän tuo Sairaalan loru ole nähty. Jaa että hakevat Lääkäriä, ja sitten toimi lopetetaan. Toivottavasti et ole tekemisissä ihmisten kanssa, olet vaarallinen.
Näyttäisihän se hyvältä cv; ssä vaikka nuorella lääkärillä.
Näinhän tämä taitaa valitettavasti mennä. SOTE.
Ei vaan maineen ja työilmapiirin takia virka ei kiinnosta ketään.
Purkakaa koko laitos.
Sairaala on kohta katoamassa Jämsässä.
Tiheästi vaihtuvia, Itä-Euroopasta tai Aasiasta tulleita pätkätyölääkäreitä, kaukana A-luokasta!!
harmi, minulla siellä kerran todella hyvää palvelua. vaimon kanssa hieman leikittiin sidontaleikkejä ja jäin kiveksistäni roikkumaan, painan noin 110kg joten kivekseni repeytyivät osittain, siitä sitten jämsään ja siellä minut ommeltiin kasaan, vieläkään ei joka ilta teltta nouse ja tapauksesta nyt jo 15v
On aina hyvä onni arpajaisissa jos saa lähetteen kunnon sairaalaan Tampereelle tai Jyväskylään. 🤔
Totta, aamen!
Marinin sosialistihallituksen ajama maakunta-sote päättää Jämsän Terveyden tarinan.
Jatkossa moinen julkisen ja yksityisen rakenne ei ole enää mahdollinen.
Siksi Jämsän sairaala siirtyy historiaan lähivuosina.
Tähän ei liity mitään sisäpiiritietoa. Riittää kun seuraa tiedotusvälineistä hallituksen tekemiä päätöksiä.
Terveyden hoito romahti Jämsässä silloin, kun kaupungin päättäjät hulluuksissaan antoivat sairaalan toiminnan bisneksen alttarille. :((((((
Tuolloin pelastivat Jämsän sairaalan. Muutoin olisi loppunut jo vuosia sitten.
Samaa mieltä ja ihan kokemuksesta.
Samaa mieltä näin työntekijänä.
Epäpäteviä lääkäreitä täynnä muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.
Mikä mahdollisuus olisi ollut erikoistua esimerkiksi johonkin tiettyyn leikkaukseen vaikka polvii, lonkkaa jne. Onko ollut edes halua ja markkinointitaitoa?
Ettäkö kaupunki leikkasi polvia? Lääkärit leikkaa ja sellaiset jotka joutuvat ajelemaan vaikka Tampereelta töihin Jämsään leikkaavat niitä aina mieluumin lähempänä kotia kun kauempana.
Asuuko Jämsässä sairaalallinen lääkäreitä? Tuskin.
Sama tilanne hoitajista. Siinä syytä kerrakseen.