PLG lasifirma työpaikkana?

Anonyymi

Minkälainen työpaikka tämä Plg Glas Kiuruvedellä on? Aika useasti paikkoja auki,kertokaa risut ja ruusut?

29

5347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Risut ja ruusut: TUlee haava lasista. Ruusut taas tilipäivänä. Pääsee mäkkärille.

    • Anonyymi

      Pakkohan sen on olla hyvä paikka, jos jatkuvasti ottaa uusia töihin. Onkohan ongelma työhaluttomuutesi?

      • Anonyymi

        Minua lasihommat kiinnostaa kovasti olen jo nuoresta pitäen niistä tykännyt, mutta että niistä vielä maksetaankin! Missä semmonen paikka on ja miten sinne pääsee?


      • Anonyymi

        Yritys kasvaa, kuin satiaiset hoitamattomana. Liksaa korotetaan joka päivä, muttei kuitenkaan löydy tarpeeksi työntekijöitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yritys kasvaa, kuin satiaiset hoitamattomana. Liksaa korotetaan joka päivä, muttei kuitenkaan löydy tarpeeksi työntekijöitä.

        Onko satiaiset hoidettuina pienempiä kuin hoitamattomana?


    • Anonyymi

      Jostain syystä porukka ei viihdy siellä ja vaihtaa työpaikkaa, jostakinhan se kertoo..

    • Anonyymi

      Kaveri piipahti tuolla töissä..
      Vissiin näkemyseroja oli tullut aika pian..😂
      Mutta eipähän ne työntekijän ja työnantajan näkemykset eri asioihin aina kohtaa.. 😋

    • Anonyymi

      Ei voi suositella kenellekään sen perusteella mitä kuuluu työntekijöiltä..

    • Anonyymi

      No mitä kuuluu työntekojöiltä ? Olen vaan kuullut, että olisi aika ykstoikkosta. Mutta sellaista se "tehdastyö" tuuppaa olemaan.

    • Anonyymi

      Ei voi suositella kenellekään sen perusteella Haapajärvellä ja Kiuruvedellä. Paska paikka!!!

    • Anonyymi

      Kannattaisko kysyä työpaikasta ihan suoraan firmasta kuin juorupalstalta??? Ootko sinne töihin pyrkimässä vai ihan joutessasiko kyselet???

    • Anonyymi

      Pienet palkat ja raskas työ

      • Anonyymi

        Kiuruveen lässyköille kärpäsentappokin on raskasta. Mieluummin ottaa rahat kelalta ja syljeksii kattoon. Tosin tyhmyyttään ei tajua, että se räkä sieltä tippuu omille silmille.


      • Anonyymi

        Ei hyvä paikka, kun joutuu tekemään töitä palkkansa eteen. Kela parempi.


    • Anonyymi

      Olen kuullut monesti, että ei ole hyvä työpaikka, koska johtajat on hirveitä orjapiiskureita.

      • Anonyymi

        Narsistiset piirteet ylemmällä taholla olevalla jo peruskoulu tasolla selvästi nähtävillä olivat !


    • Anonyymi

      Saako siellä istua puolet päivästä ja rassata puhelinta??

    • Anonyymi

      Saako kahvitauolla lämmittää mikrossa herkullisia banaani sämpylöitä?

    • Anonyymi

      Jos johonkin hommaan ei vaadita koulutusta ja työkokemuskin saa olla nolla niin yleensä se on ykstoikkosta ja pitää tehä kokoajan töitä työaianana. Sitten kun on paremmissa hommissa niin maksetaan vastuusta ja sitä joutuu kantamaan kahvitauoillakin mitä sen rividuunarin ei tarvii tehä kun on ns. omaa aikaa. Toiset ei vaan hoksaa että jos työstä maksetaan niin vastinettakin odotetaan. Se pitää sitten tyytyä siihen hommaan mihin paukut riittää tai olla sitten ilman ja valittaa ettei huippumiehelle ole töitä ja jos on niin vain paskahommia. Peiliin katsomalla selviää monasti missä vika.
      En ole tuolla ollut hommissa mutta voisi olettaa että tuorannon pitää pyöriä ja sillon tehään hommia eikä näppäillä kännykkää tai muuten ihmetellä ihan kuin kaikissa teollisissa laitoksissa. Mc Donalds olisi monelle hyvä koulu miten töitä tehään. Siellä on eväät tultava rivakasti tai asiakas antaa heti palautetta jos kestää. Miettikääpä vätykset omalle kohalle maksasistko itsesi kaltaiselle palkkaa.

    • Anonyymi

      Kauhea. Tyypillisesti otetaan silmätikkuja joita savustetaan pihalle. Vittuilua saat kuulla koko ajan johdon puolesta. Kertoo jotain jo se ettei kukaan sinne enää töihin mene, ja samat paikat auki jatkuvalla haulla. Konkurssi kutsuu ellei johtopoppoo ymmärrä rueta kohtelemaan työntekijöitään paremmin ja saa paikan vanhaa jäärään kuriin. Hyvät työntekijät lähtevät melko nopeasti parempiin paikkoihin.

      • Anonyymi

        Tämä.


    • Anonyymi

      Ainakin tuo yks muikkeli johtoportaasta pikkusen ylimielinen.

    • Anonyymi

      Se jolla pitkät hiukset? Sama huomattu..

    • Anonyymi

      Jos haluu työpaikan jossa johtoporras pyyhkii perseensä sun oikeuksilla, niin kannattaa hakea. Sille on ihan syynsä minkä takia siellä on jatkuvasti paikkoja auki.

      • Anonyymi

        Kai nuo osaa työtuomioistuimeen asiansa laittaa eivätkä nillitä netissä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kai nuo osaa työtuomioistuimeen asiansa laittaa eivätkä nillitä netissä?

        Jospa ne osaa, mutta on heillä myös oikeus puhua kokemuksista. Mitä nuista asioista hyssytellä, jos työntekijöitä huonosti kohdellaan niin ihan oikein että asioista kerrotaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kai nuo osaa työtuomioistuimeen asiansa laittaa eivätkä nillitä netissä?

        Työtuomioistuimen käsittellyyn männöö kaet ammattiliittojen ja työnantajien väliset riiat, käräjille männöö työntekijöitten ja työnantajien väliset riiat. Toevottavasti jokkaane ossoo laettaa asiasa etteenpäen jos tarvetta tulloo. Vuan suapi sitä nillittöökkii, ee haakku huavaa tie.


    • Anonyymi

      Todella outo työnantaja. Vuoden ollut töissä niin vaihtuu työnantaja lomat häviää ja palkka pienenee. Osaa todella hyvin käyttää hyväksi sellaisia ihmisiä jotka ei tiedä kaikkia työläisen oikeuksia

      • Anonyymi

        On ne huolet tällä kylällä.
        Vatvotaan toisten asioita.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 95
      3571
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      75
      3135
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      83
      2588
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2386
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      215
      2229
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2131
    7. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      918
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      900
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      796
    10. Haapaveille jotain uutta!

      Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.
      Haapavesi
      16
      760
    Aihe