Ties mitä pöpöjä sieltä hyppää silmille.
Uskaltaako Sievin jalkineita pitää?
10
115
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmoitin aloituksen asiattomaksi.
- Anonyymi
Ilmoitin sinut asiattomaksi.
- Anonyymi
Kärkkäisen kaupat ja Sievin tuotteet, boikottiin vaan niin kauaksi aikaa, että alkavat rokotukset maistua.
- Anonyymi
Jos rokottamaton työntekijä vaikka aivastaa prosessin jossakin vaiheessa, mikä takaa että kenkä olisi turvalinen vetää jalkaansa? Desinfioidaanko tuotteet ennen markkinoille lähettämistä?
- Anonyymi
Virus tarvitsee isäntäsolun lisääntyäkseen. Virukset eivät elä kauan millään pinnoilla. Jos työntekijä yskäisisikin kenkään, kaikki virukset, mukaan lukien koronavirukset ehtisivät kuolla kauan ennen kuin kenkä olisi liikkeessä myytävänä.
- Anonyymi
Vakavasti sanoisin: Sievin tehtaalla on erinomainen tilaisuus kertoa tuotannostaan ja sen hygieenisyydestä samoin kuin varotoimenpiteistä koronan suhteen. Sievin kuntahan on, kuten kaikki tiedämme, saanut huomattavasti negatiivista julkisuutta viime aikoina, joten olisi suotavaa että kansalaiset - ja asiakkaat - pystyvät tekemään eron kunnan ja tehtaan välillä.
- Anonyymi
Mutta onko niillä eroa? Kyseleepi toisinajattelija.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta onko niillä eroa? Kyseleepi toisinajattelija.
Tottakai on, niinkun paidalla ja pepulla.
- Anonyymi
Sievistä kerrotaan törkeällä tavalla. Kun tilastoja katsoo niin pienimmät rokotekattavuudet on kunnissa joissa lapsia on eniten ja eläkeläisiä vähiten. Elinvoimaisia kuntia kaikki joita moititaan pienestä rokotekattavuudesta. Jos Sievissä lasketaan yli 12v kansalaiset niin rokotekattavuus on 69%. Sievissä alle 14v osuus väestöstä on 25% kun esim Sulkavalla 8%. Sulkavalla eläkeläisiä melkein 40% ja Sievissä 20%. Silti vertaillaan samalla viivalla.
- Anonyymi
Joo, on näinkin. Tilastoja voi lukea monella tavalla. Sieviläisten kannattaisi ottaa yhteyttä vaikka Yleen, THL:ään jne. ja tarkentaa tietoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1169889Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki774992Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694812Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73280Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92471Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071720- 471516
Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.541501Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591434Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?651351