Tyttöystävän kaa ongelmia...

Mulla ja mun tyttöystävällä menee muuten tosi upeesti, mutta hän valittaa olevansa lihava. (en ole varma, mutta painaa jotain 55kg, ja pituus... hmm.. en oo siitäkään varma mutta ehkä 165cm?!)

Minunkin mielestäni hän on aika lihava... tai ei siis pidä enää toppeja ja farkkuja. Ferkkarit kunninaan, se hokee aina. Ja kyllä me välillä riidelläänkin... mitä pitäis tehä? Kiittää yhteisestä ajasta, mutta jättää se. Kyllä mä haluun kuitenkin hyvä kroppasen tytön!
171756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tapa ittes. Ihan kun naisessa ei mitään muuta olis kun ulkonäkö. Tuo on ihan hyvä paino (normaali, ehkä lievä ylipaino). Haluatko anorektisen muijan? HYI VITTU ETTÄ OKSENNAN! Ne vasta rumia onkin.

Äänestä
  • Ei oo kuule lähelläkään mitään lievää ylipainoa, kymmenen kiloo painavampanakin on vielä normaali...

    Äänestä

Jos noin koville tytön normaalipaino ottaa, niin jätä se ja hanki kymmenen kiloa laihempi ja 10 senttiä pitempi.

Raukka.

Äänestä

No sun tyttöystävä on kai vähän normaalia laihempi jopa,ei ainakaan ylipainoinen.Ite oon 168 pitkä ja painan jotain 53 kiloa,ja oon aikas normaalin alapuolella.Saattaa sun tyttöystävä kyl näyttää lihavalta jos on joihinki näkyviin paikkoihin kertyny inhottavasti...mut hei ennen kun jätät tai jos aiot jättää hänet,ni tsemppaa sun tyttöystävää ihmeessä ettei se sitte rupee viiltelee tms,kun arvaa että jätit sen painon vuoksi...ei kiva... Yritä "vierottaa" hänet siitä itsesäälistä....

Äänestä

Teillä menee muuten upeasti, mutta haluat vaan hyvä kroppasen tytön? Just joo.

Tyttöystäväsi painukoon suosiolla mäkkäriin ja sinä jäät suosiolla muutamaksi vuodeksi vangiksi jonnekin Koreaan. Varmaan muokkaisi sinun kauneusihannettasi kummasti.

Paskamaisuuteen löytyy lääkkeitä, niitä on vain uskallettava käyttää. Tekisit itsellesi palveluksen jos unohtaisit ne tytöt nyt vähäksi aikaa ja rupeaisit vaikka kehittämään itseäsi henkisesti. Ei uskoisi, että tuollaisia miettii joku 17-vuotias.

Noh, kaikkea näkee, jos vanhaksi elää.

Äänestä

provo

Äänestä

Siis älysinkö mä nyt oikein? Sun mielestä sun muija on lihava jos se on 165 pitkä ja 55kg! Hei tiiätsä mikä on painoindeksi?! eti jostain netistä ja kato mitä se antaa sun muijafrendin tulokseks! Siis oikeesti harvoin noin dorkaan jätkään enää törmää! Toivottavasti se sun tyttöystävä tajuu millasen IDIOOTIN kanssa se on tekemisissä. Suosittelen kyllä et pistät poikki, koska ei kukaan haluu sun kaltasen kusip**n kanssa olla, sori vaan!

Äänestä

Jos onnesi on tytsys ulkonäöstä kiinni, niin käänny itseesi. Ehkä et häntä ansaitsekaan.. Kyllä sulla arvot muuttuu muutaman vuoden jälkeen.

Äänestä

voi vittu jos sä jätät tytön pelkän ulkonäöon takia niin...... ´sä et varmaan kyl löydä ikinä sopivaa tyttöö siis must ei kyl ulkonäkö merkkaa paitsi ehkä yks neljäs osa ja se ei ole paljoa must pää asia on se et sen työn seurassa on kivaa musta ainakin mut päätös on yksin sun

Äänestä

ootko sä sitten tosi fit ja hyvännäkönen? Antaa tulla kuvaa!!! Me voidaan sit arvioida...

Äänestä

...sinullakin ongelmat. Ei ole tullut ennen mieleenkään, että sekin voisi olla jollekulle tuollainen ongelma, että tyttöystävä on normaalipainoinen. Oletko miettinyt, onko sinulla päässäsi kaikki kunnossa, kun pidät normaalipainoista ja mitä ilmeisimmin melko hoikkavartaloista tyttöä lihavana? Jos tyttöystäväsi painaisi 20 kg enemmän, hän olisi lihava, tuollaisena hän ei sitä todellakaan ole.

Sen ymmärrän kyllä hyvin, miksi tyttöystäväsi pitää itseään lihavana, kun mediassa näkyvistä naisista sen verran iso osa on alipainoisia ja nuoret tytöt ovat monesti hyvin epävarmoja ulkonäöstään, ja kun poikaystävä vielä on tuollainen.

Millainen mielestäsi mahtaa olla hyväkroppainen tyttö? Löytyisikö sellainen mahdollisesti vaikka jostain anoreksiapotilaiden hoitopaikasta? Sellainenhan se vasta on "hyväkroppainen" tyttö, jolla ovat kuukautiset loppuneet (ja samalla mahdollisuus tulla raskaaksi hävinnyt) liian alhaisen rasvaprosentin takia. Ja toki on täysin tervettä pitää sellaista tyttöä "hyväkroppaisena"...

Äänestä

kasvappas poika vielä pari vuotta ja eti sitte eukko ku sit varmaan osaat arvostaa muutakin ku ulkonäköö... No sun laisii on aika monia jos yhtään lohduttaa eli sellasii pikkupoikia jotka ehtii itellesä jotaki vitun miss suomee...

Äänestä
  • Eikös se useimmiten niin mene, että ne pojat, jotka vaativat tytöltä erinomaista ulkonäköä, ovat itse kropaltaan täysiä pullamössöjä? No eivät välttämättä ylipainoisia, mutta eivät harrasta yhtään liikuntaa. (eivät siis ajattele että ehkä tyttökin haluaisi hiukan iloa silmälle).
    Sitten taas ne pojat, joille tytön ajatukset ym. luonne on se oleellisin juttu ja jotka eivät vaadi täydellistä vartaloa, pitävät omasta ulkonäöstään jotain huolta. Esim. vähän harrastavat liikuntaa, sekä omaksi, että tytön iloksi.

    Siis sä tän ketjun alottaja, luuletko ittestäs VÄHÄN liikoja?
    Eivät ne ole pojat, jotka saavat kriteerit asettaa. mutta eivät myöskään tytöt.

    Äh, tökerö viesti, koittakaa saada selvää :)

    Äänestä

  • pientä kirjoitti:

    Eikös se useimmiten niin mene, että ne pojat, jotka vaativat tytöltä erinomaista ulkonäköä, ovat itse kropaltaan täysiä pullamössöjä? No eivät välttämättä ylipainoisia, mutta eivät harrasta yhtään liikuntaa. (eivät siis ajattele että ehkä tyttökin haluaisi hiukan iloa silmälle).
    Sitten taas ne pojat, joille tytön ajatukset ym. luonne on se oleellisin juttu ja jotka eivät vaadi täydellistä vartaloa, pitävät omasta ulkonäöstään jotain huolta. Esim. vähän harrastavat liikuntaa, sekä omaksi, että tytön iloksi.

    Siis sä tän ketjun alottaja, luuletko ittestäs VÄHÄN liikoja?
    Eivät ne ole pojat, jotka saavat kriteerit asettaa. mutta eivät myöskään tytöt.

    Äh, tökerö viesti, koittakaa saada selvää :)

    sori vastasin vahingossa väärään kohtaan, tää oli tarkotettu tolle alkuperäiselle.

    Äänestä

Toivottavasti et tosiaankaan ole kirjoittanut tuota viestiä ihan tosipohjalta.
Nimittäin tyttö, joka painaa 55kg ja pituutta on 165cm on pikemminkin laihaa kuin lihavaa sorttia.
Jos sinä olet tuota mieltä, niin toivon, että tyttösi ymmärtää kiittää yhteisestä ajasta ja jättää sinut. Kenenkään ei tarvitse kestää tuollaista jätkää. Oletko miettinyt, että hänen asenteensa saattaa johtua siitä, että sinä olet niin inhottava?

Äänestä

Itsekin harrastan liikuntaa ja pidän itseni hyvännäköisenä ja onneksi myös kultani. Ulkonäkö ei ole tärkein, mutta se on kuitenkin asia, mikä näkyy kokoajan ja sen saa helposti sellaiseksi, että molempia miellyttää.

Tsemppiä sulle!

Äänestä

Eihän ulkonäöllä ole mitään väliä? Että kehtaat jättää tyttös sen kropan mukaan. Hmrph.
No joo, ei se ole lihava, vaan aivan sopiva. Eli normaali.
Sano se sille jos se sitä marisee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kundi88 kirjoitti:

Mulla ja mun tyttöystävällä menee muuten tosi upeesti, mutta hän valittaa olevansa lihava. (en ole varma, mutta painaa jotain 55kg, ja pituus... hmm.. en oo siitäkään varma mutta ehkä 165cm?!)

Minunkin mielestäni hän on aika lihava... tai ei siis pidä enää toppeja ja farkkuja. Ferkkarit kunninaan, se hokee aina. Ja kyllä me välillä riidelläänkin... mitä pitäis tehä? Kiittää yhteisestä ajasta, mutta jättää se. Kyllä mä haluun kuitenkin hyvä kroppasen tytön!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu