Roskapönttö

Miksi roskapönttöjen päällä oleva nostokansi on tehty niin kamalan pieneksi, siitä kun yrittää työntää telkkaria tai pakastinta sisään se ei mene millään roskapönttöön. Naapurin akka ihmetteli kun oli käynyt pöntöllä 🤭
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Naisen logiikka

Äänestä

Keskustan tien varsilla oleviin pönttöihin on kiva tiputtaa korpikylien jätteitä.

Äänestä

Näiden kierrätyspisteiden viereen on myös illan hämärissä jättää, ja varsinkin jos jostain löydät "naapurin" tms. "parhaan kaverin" nimi- ja osoitetiedoilla varustettua postia, niin ne voi jättää samalla kertaa eloktroniikkaromun tms. kanssa. Näin kyseinen henkilö saa mukavaa ajanvietettä naapureiden kyttäämisen sijaan kun koittaa viranomaisille selittää, ettei ko. ongelmajätteet hänen olleet... :)

Äänestä

Kiitos vinkistä

Äänestä

Mitä paskaa saa viedä Sokoksen pönttöön ,KOO KAUPAN roskat vein sinne....

Äänestä
  • Oletko lukutaitoinen ?
    Eihän sinne paskaa saa viedä. Vie vain lasia, pienmetallia ja pahvia.

    Äänestä

Telkkarit ym. muut voi viedä 4-tien linja-autopysäkeille.

Äänestä

Persuja taas maskitta kaupoilla!

Äänestä
  • Etsitkö viidettä ääntä roskapöntöstä?

    Äänestä

  • Muuta jo pois

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Muuta jo pois

    Tuun sun luo ja syön sinut aamupalaksi

    Äänestä

Toisen roska on toisen aarre. itse kuskaan romuni persujen talolle.

Äänestä
  • Talon tasoa nostit! Kiitos

    Äänestä

  • Missä on persujen talo?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Missä on persujen talo?

    Se on Tarinatupa Persujen talo.

    Äänestä

Kaivoskuiluun mahtuu..

Äänestä

Eikö sinne kaivoskuiluun voitaisi vaikka loppusijoittaa Suomen ydinvoimaloiden radioaktiivinen jäte, ja näin saada Häpyjärvelle / -salmelle verotuloja, joilla rakentaa vaikka asuntoja sotaa pakoon muuttaneille lammaspaimenille? Yhteiskunta maksaisi heidän elämisensä -> lisää rahaa kuntaan, ja puhumattakaan miten kulttuuri rikastuisi...

Äänestä
  • Sinne voisi loppusijoittaa näitä pudokkaita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sinne voisi loppusijoittaa näitä pudokkaita.

    Nyt on kepulaisten nukkumaanmeno aika.Pisulle ja pesulle kepulaiset!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi roskapönttöjen päällä oleva nostokansi on tehty niin kamalan pieneksi, siitä kun yrittää työntää telkkaria tai pakastinta sisään se ei mene millään roskapönttöön. Naapurin akka ihmetteli kun oli käynyt pöntöllä 🤭

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu