Joka viikonloppuinen bailuu alkaa...
Blörö riipaisee tänään kännit
Anonyymi
34642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Kuka maksaa?
Sekös sua harmittaa, kun sulla ei varaa ryypätä, vaikka mieli tekisi😄
Ei harmita. Popparit on jo tulilla. Kunnon kännishow nyt pystyyn, pellepariskunta 🍿🤡🤡
Ja milloin näit viimeksi hänet kännissä? Drinkkejä voi ottaa olematta kännissä, mutta se varmaan on mm. sinulle ihan outo asia. Hyvin kun ruokailee samalla, niin ei mitään vaikutusta ruokajuomilla.
Miksi Sohva ryyppää niin usein?
Onneton elämä, onneton ihminen. Ei materia eikä logot tuo onnea.
Entäpä jos Sofia viettää kotiviikonlopun ja katsoo telkkaria illalla, silloin alkaa kauhea poru, kun aina kierii lakanoissa :D
Sofia sitä, Sofia tätä.
Ihana tuo Sofia, kun pyörii kaikkien mielessä jatkuvasti.
Suomen kaunein nainen.
Sofialla ei ole omaa kotia. Loisii toisten nurkissa.
Koditon kiertolainen. Lokki. Vätys. Ulosoton kanta-asiakas. Laiska.
Suku on ylpeä.
Juoksee avoimesti, Nordean pk, ja kela kortti , Luis vittunin laukussa, pitkin katuja.
Sofialla on oma koti Stefanin kanssa. Hieno lukaali onkin hienolla paikalla, käykö kateeksi?
Koeta ryhdistäytyä, jospa vielä tuolta ylös nousisit.
Sofialleko puhut?
Tuskinpa Sofia tuota viesti kirjoitti, johon vastaus on. Missä järkesi on?
Tylsä Sofia. Joko ryyppää tai nukkuu... Missä oikea normaali elämä?
Saako aloittaja sitä läskipersrttään ylös sohvalta. Päivän reitti on sänky, sohva, sänky, päivän tähtihetket JULKKISJUORU PALSTA! KÄY kävelyllä joskus, saat vähän sisältöä elämääsi! Tulee hapenpuute, kun sohvalla vietät 24/7 palstan parissa. Ota Sofiasta mallia, ja ulkoile. Mm mestari Sofia👍
Nuo ovat menetettyä sakkia jo. Eivät yllä millään tavoin Sofian tasolle ja siksi käyttävät elämänsä Sofian kadehtimiseen. Voi raukat, ei muuta voi sanoa.
Ja jälleen kerran: se mm-titteli on vuodelta 2015, nyt on vuosi 2021. Mun laskujen mukaan siitä on jo kuusi(!) vuotta aikaa!!!! Ei siis kovin ajankohtainen titteli. No, toisaalta. Ymmärränhän minä. Tuo on Sofian ainut "saavutus" elämässä. Ja nykyään kun Sofia on niin pirun laiska, ei jaksa enää edes treenata. Niin pakkohan se on jokaikinen kerta vedota tuohon että "Sofia on sentään maailmanmestari."
Se mm-titteli kulkee mukana saavuttajallaan koko loppuiän. Hän on ikuisesti maalmanmestari. Sama juttu joka lajin maailmanmestareilla. Se on sellainen saavutus ettei sitä unohdeta koskaan kenenkään kohdalla.
Toi on muuten niin totta 😆
Kannattaa ryypätä päivittäin, niin ei saa kankkusta
Popparin syöjälle upea ilta, pääsi vihdoin monen viikon jälkeen nauttimaan suolaisista herkuistaan Sofian instaan tuijottaen.
Vihdoinkin perjantai ja Sofialla stooreja ravintolasta!!!!
Sofia on mennyt liian monena perjantaina vaan tylsästi nukkumaan, nyt on kaverin synttärit, joita juhlitaan Farougessa ja popparit katoaa ahneeseen suuhun alta aikayksikön.
Uusi pussi mikroon ja jälleen instan päivitystä.
Käsi käy ja pussi rapisee, suolaiset sormet kaivavat viimeiset rasvaiset herkut pussin uumenista syömärin kylttymättömään kitaan.
Voi kun se Sofia kävisi baarissa joka ilta, mikä ihan tekosyy syödä lisää.
Hyvä yhteenveto yhden kommentoijan elämästä.
Sofi ei osaa kokata eikä myöskään pidä siitä että mies kokkaa. Nikoakin moitti asiasta ja sanoi että miks sun aina pitää olla kokki.
Sofia alkaa kuvata varmaan taas kuvia Stefanista ja itsestään, kun on juoruja et Martina on jättänyt Hannun .Ainakin viime kerralla teki niin, kuvia odotellen.😂
Milloin viimeksi Martina jätti Hannun?
Onko sinusta outoa, jos pari on jo yli vuoden olleet yhdessä, jos joskus ovat samoissa kuvissakin?
Nytkin olivat synttärijuhlissa, varmasti on joku kuvannut heidät yhdessäkin. Eikös ole ihmeellistä?
Kun Hannun syyte tuli julkisuuteen niin Sofia hehkutti ihanaa päivää. "Mikä ihana päivä". Ja sitten laittoi kuinka käveli Stefun kanssa käsi kädessä mutta poisti sen. Laittoi myös Stefusta että paras matkakaveri. Ja että "meidän perheen sokerihiiri" kun Stefu söi jälkiruokaa. Että sellaista.
👏😂👏👍
Sofianko olisi pitänyt myötätunnosta esittää, etteivät ole Stefun kanssa yhdessä?
Miten helvetissä sä saat Sofian ja Stefun yhdessäolon liitettyä johonkin Hannuun?
Jos Sofialla on ollut ihana päivä, niin mitä hänen olisi instaan pitänyt laittaa?
Lopettakaa nuo harhojenne levitykset ja kuvitelmat, miksi joku jonkun kuvan instaan laittaa.
Seuratkaa vain yhtä instaa, kun useamman seuraaminen näyttä kaikenmaailman harhaluuloja tuottavan. Siihen päälle keksittyjä teorioita, mistä mikäkin muka johtuu.
Tyyliin: Jollain on hyvä päivä, nyt se johtuu siitä, kun jostain toisesta on uutisoitu jotain ikävää...voi hyvää päivää, en muuta sano.
Sofian instan julkaisut oli poikkeuksellisia sinä päivänä. Yhtäkkiä alettiin hehkuttamaan perhe-elämää ja näytettiin jopa Stefua. Ja Sofian luonne on nähty, esim. hänen sarjassaan, joten...
Koska Sofia ei koskaan aikaisemmin puhunut että "meidän perheen sokerihiiri" tai "parasta matkaseuraa" - ei ikinä.
Kuulostaa siltä että sulla on jo alkanut😂🥂🍻.