Kirpputori

Miks kukaan ei perusta kirpparia entisen Siwan tiloihin. Siinä ois hyvä paikka ja on aika isokin. Siihen ois monen kiva poiketa kun käy muutenkin keskustassa. Raha-automaatti In eteisessä, ei tartte kaukaa mennä rahaa hakeen
8125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kallis paikka, ei varmaan tuota vuokran vertaa kipputori. Jos vielä omaa palkkaakin haluaisi vähän saada, niin tiukkaa tekee.

Äänestä

Hassu juttu. Luulis että vuokraa vois laskea, kuin pitää tyhjillään ja homehtumassa sillä niin siinä pitkällä juoksulla käy. Entisessä nordeassa oli hometta ja siinä missä on Jaskan puoti oli hometta., saivatko muka homeet pois kun tuli ruokakauppa tilalle

Äänestä

No paas perustaen

Äänestä

Miten joku yksityinen kirpputori kannattaa Loimaalla, kun työttömät pyörittää kirpputoria työttömyyskorvausrahoilla?

Äänestä
  • Kannattihan se helmi kirpputori kin mikä oli hinta kaaren alakerrassa.
    Ja ekotori on alunperinkin ollut työttömiä ja mielenterveys kuntoutujia varten tehty suojatyöpaikka

    Äänestä

Mikä olisi kohtuullinen kuukausivuokra kirpputori tilasta?

Äänestä

Loimaalta kyllä puuttuu kirpputori ihan keskustasta. Mallia voisi ottaa Forssan Kellarikirppiksestä. Iso tila ja hyvin järkätty ja kauppa käy. Tiedän että moni loimaalainenkin käy myymässä siellä omia vaatteitaan ja tavaroitaan.

Äänestä

Joo, aina siellä on loimaa laisia asiakkaina ollut hyvä kirpputori

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miks kukaan ei perusta kirpparia entisen Siwan tiloihin. Siinä ois hyvä paikka ja on aika isokin. Siihen ois monen kiva poiketa kun käy muutenkin keskustassa. Raha-automaatti In eteisessä, ei tartte kaukaa mennä rahaa hakeen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu