Jos et ole jo huomannut niin windows 10 mukana tuleva cortana ei toimi meillä täällä suomessa (ainakaan vielä), ja siksi sen automaattinen käynnistyminen joka kerta vie jonkun verran lisää resursseja.
Mene tehtävien hallintaan --> Käynnistys --> Aseta cortanan tilaksi: poistettu käytöstä. Näin cortana ei enää käynnisty windowssin käynnistyessä mutta jos sitä ruvetaan joskus tukemaan suomessa voit vaihtaa sen sitten takaisin (jos se sinua kiinnostaa).
Ilmainen tietokonevinkki win 10 käyttäjille
Anonyymi
1
104
Vastaukset
- Anonyymi
Ei todellakaan kiinnosta Cortanat eikä vastaavasti myöskään Androidin Googlen puheohjaukset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824727- 1842043
- 1321742
- 1741363
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161231- 351076
- 78973
- 52946
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj16937Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78912