Räväkkä Katja Ståhl tiesi astuvansa napakymppiin: "Kun sitä kokeiltiin, niin mulla räjähti päässä"

12

1049

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täsmälleen samaa mieltä.
      Luonnonlahjakkuus, 10 pistettä

    • Anonyymi

      On ihan luonnollinen eikä räävy joutavaa!😍!

    • Anonyymi

      Ainoa toimittaja jota jaksaa kuunnella.

    • Olen samaa mieltä. Katjan vetämä Elämäni biisi -on yksi niistä musiikkiohjelmista, joita yleensäkään seuraan tv:stä. Eilinenkin jouluaaton versio oli aivan ihana, siellä vakioesiintyjät ohjelmasta olivat itse arvuuttelemassa, kuka minkäkin joululaulun oli tuonut omana elämänsä biisinään. Esiintyjät olivat todella valioluokkaa ja lopuksi Veskun esittämä Varpunen jouluaamuna oli vedet silmiin tuova, iki-ihana versio tästä sydäntäsärkevästä joululaulusta.

    • Anonyymi

      YLE PILAA NYKYÄÄN KAIKEN. Elämäni biisi jakso kesto oli 40-45 min. Sitten tästäkin ohjelmasta piti tehhdä ylipitkä 1h 15min -1h 30min kestoinen jaksoiltaan.

      Tämä vain siksi, että kaupallistenkin viihdeohjelmat kestävät puolitoista taikka 2 tuntia mainosten kanssa ja ilman mainoksiakin pitkälti tunnin.

      Lopetin Elämänibiisi ohjelman katsomisen, kun siitä tuli ylipitkä. Toimi loistavaati max 45 min mittaisena. Ei kiinnosta katsoa 30 min pitempänä versiona jotain mikä ei tuo mitään lisäarvoa vs lyhyempänä. Ohjelman kestoa pitkitettiin lisäämällä yksi vieras ja kaikkea muuta.

      • Anonyymi

        Joskua se o 2h myös kestäny jos oikein muistan.


    • Anonyymi

      Tää tulee aina kauhean myöhään? Vai mitälie uusintoja minä katson.
      Mutta hauska ja sanavalmis Katja on kyllä niin nappivalinta juontajaksi tähän että.

      • Anonyymi

        Katja on tosi luonnollinen ja mukava. Ei tuo ohjelmissa itseään koko ajan esiin, niinkuin muutamat ällötykset.


    • Anonyymi

      Timo Soinikin kelpuutettiin ohjelmaan heti kun lähti politiikasta. Ei olisi tullut kysymykseenkään ollessaan Persujen puheenjohtaja.

    • Anonyymi

      Ilman muuta tämä VMP pitäisi siirtää myöhäisemmälle ja joku poliisisarja tilalle.

      • Anonyymi

        Ehdotan Raidia.


    • Anonyymi

      Ohjelma pilattiin sillä hetkellä kun piti lähteä samaan kaupallisten apinointiin tälläkin mukaan. Mitä pidempi kesto sen parempi. Ei todellakaan ole. Ennen ohjelmassa oli vähemmän jaappausta, mikä ei liittynyt vieraidenkanssa jutteluun ja yksi vieras vähemmän.

      Toivoisin paluuta takaisin vanhaan, jossa ohjelma oli pisimmilläänkin alle 50 min. Siihen mitä se oli ykköskaudella. Yksi vieras pois ja se turhajaappaus pois. Jos haluaa pidentää ohjelmaa niin ottaisivat aikanaan ohjelmistossa olleelta Tartumikiltä mallia. Varsinainen ohjelma lyhyenä eli normipituisena ( ei lähdetty pidentämään= ja sitten extra/jatkot eriohjelmana päälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 4 kuoli kolarissa

      Kenen vastuulla tienhoito? Sohjoa ja vettä tie täynnä. Oliko säästetty tienhoidossa? Järkyttävä onnettomuus.
      Joensuu
      339
      12792
    2. Nainen, moraali on koetuksella sun kanssa

      Koen nyt olevani rappiolla ja kyllä, omaa syytäni ja itsekontrollin puutetta, mutta olethan kyllä puoleensavetävä, ettei
      Ikävä
      95
      1953
    3. Kuka on oikein

      Kaivattusi?
      Ikävä
      93
      1729
    4. Mikä on lempikuvasi

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      83
      1653
    5. Onko kenelläkään tästä tietoo?

      https://www.haapavesi-lehti.fi/artikkeli/lukijalta-ilkka-repo-etsii-nimettoman-kirjeen-lahettajaa Olisi tärkeä saada te
      Haapavesi
      43
      1155
    6. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      95
      1149
    7. Ovatko miehet niin heikkoja ja lahjattomia, etteivät siedä tasa-arvoa?

      Muutenhan ei ole mitenkään perusteltavissa, miksi miesten pitäisi saada etuoikeuksia ja etumatkaa. Sehän tarkoittaisi, e
      Maailman menoa
      263
      966
    8. Ihastukselleni

      Kun viimeksi nähtiin, niin sisälläni repesi myrsky ja salamat iskivät kuin rajuilma. En halunnut katsoa sinua, en halunn
      Ikävä
      21
      963
    9. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      73
      957
    10. Suomussalmi News -valvontakameran tunnisteet pojista

      Pojat on aina poikia, mutta kiusanteko ja muu ilkivalta ei ole hyväksyttävää. Suomussalmi News -ryhmässä on uunituore vi
      Suomussalmi
      27
      923
    Aihe