Kaarinan Suonion poika ei ole tappanut Samia vuonna 1984 Kannelmäessä. Pojat olivat molemma syntyneet vuonna 1972 ja kävivät samaa koulua. Kaarina Suoniolla ei ole vuonna 1972 syntynyttä poikaa. Tämä nyt lähinnä selvennykseksi ja Kaarina Suonion puolustukseksi kun tuolla alempana joku kehitysvammainen huutelee varmana faktana Kaarinan pojan syyllisyyttä.
Suonion poika ei ole Kantsun tappaja
Kawq
124839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
toisia kehitysvammaisiksi !
Minäpä tiedän myös, että Suonion poika se oli.
Ja sen tietävät kaikki kannelmäessä sillion asuneet.
Ja mistäs tiedät, ettei Suoniolla ole vm.72 poikaa?
NIIMPÄ..ET TIEDÄKÄÄN.
TAPAHTUMAN JÄLKEEN KAIKISTA SUONION TIEDOISTA "POISTETTIIN" SE 72 SYNTYNYT POIKA.
IHAN SEN TAKIA, ETTÄ JUTTU HALUTTIIN SALATA.
JA TÄMÄ ON TOSI.
ENKÄ OLE KEHIT.VAMM.!
Lopeta puhumasta paskaa.
Eikö siellä harjaantumiskoulussa opeteta miten CapsLock saadaan pois päältä? Usko jo ettei Suoniolla ole vuonna 1972 syntynyttä poikaa. Sinä voit mennä vaikka kirjastoon ja lainata Suoniota käsittelevän kirjan joka on tehty 1970-luvun lopulla ja varmuudella et löydä tietoa, että hänellä on 1972 syntynyt poika. Kerro nämä terveiset myös niille sekaville sukulaisillekin, etteivät enempää pilaa syyttömien mainetta.
minkä niminen kirja on kyseessä?
No mene vaikkapa kirjastosi lukusaliin ja ota aluksi vaikka Kuka Kukin On 1982. Sieltä pitäisi löytyä Kaarina Suonio ja takaan, että hänellä ei ole 1972 syntynyttä poikaa!!!! ps. myös 1970 luvun kirjat kyseisestä kirjasarjasta käyvät.
Lue ne viestit tarkemmin, ei Kaarina Suonio ole ollut syytettyjen listoilla, vaan eräs hänen sukulaisensa. Itse en kylläkään usko tähänkään teoriaan.
Mistä tiedät että toinenkin poika oli syntynyt -72 ja että kävivät samaa koulua? Sitä tietoa ei ole julkaistu missään.
Siitä kun olin tappajan kanssa samalla luokalla.
Sinä olet ollut korkeintaa Jasmin Mäntylän kans samas luokas
Mähän sen kantsun täällä jo aiemmin ratkasinkin ku oon niin kova jätkä.
No sittenhän me saamme tietää ratkaisun.
Kuka julkisuuden henkilö on kyseessä ?
Missä koulussa ja millä luokalla Sami oli?
Onkohan sinulla mennyt pilleripurkit pahastikin sekaisin, kun vellotat, mitä ilmeisimmin - "itsesi kanssa keskustellen" - ´Kantsua´ taas täällä, vaikka aiheesta käydyissä aiemmissa keskusteluissa pillititkin kovasti (kymmeniä kertoja) tyyliin: "Jazz ja TOSINERO lopettakaa jo Kantsu!".
Vai onko sinulla vain kova ikävä TOSINEROa?
Tämä Kantsu-aihe on loppuunlätisty - minun kohdallani, en tule siihen enää koskaan, enkä missään vaiheessa palaamaan, enkä vastaa yhteenkään aihetta sivuavaan kysymykseen. Miksikö? "Eteenpäin on eläväisen mieli", odottelen mieluummin vaikkapa TOSIkiharaisen Bodomtragedian syyteharkinnan valmistumista.
PS. TOSINERO -nimimerkki on (edelleenkin) vapaasti käytettävissäsi, jos se yhtään ikävääsi ja tuskaasi sattuisi vain helpottamaan.. :DD
Vaikka hyvin matkitkin tällä palstalla noin vuosi sitten esiintyneen TOSINERON tekstiä, lukuisine ´välimerkkeinen´, "heittopilkkuineen" - JA ajatusviivoineen - Et voi ollo "org" 'TOSINERO'. TOSINERO ei koskaan keskusteluissa alentunut pilleritasolle.
Luulen että TOSINERO alias "", ,´´OIKEUSMÄN''"",,ja hänen JAZZ kaverinsa saivat syytteen solvauksesta ja perättömien huhujen levittämisestä sekä internetin käyttökiellon.
Harmi sinänsä, koska minua ei Bodom kiinnosta yhtään.